Nemusíme snad zdůrazňovat, že v těchto dnech byste se Facebooku měly vyhýbat obloukem. Je přeci čas vánoční, a tak omezte čas na sociálních sítích na "nutné minimum" a věnujte se blízkým.

Víme však, že závislost na sociálních sítích, zejména na Facebooku, je fenoménem posledních let a mnoho lidí moc neví, jak s ní bojovat (nebo ani nechtějí). Měli byste si však dát pozor, aby vám sociální sítě nezruinovaly celý soukromý život. 


Držte se pěti základních pravidel a vaše manželství či partnerský vztah by snad mohly obstát i v éře Facebooku:


1) Problémy Face2Face - Dnešní doba svádí k tomu, že mnoho důležitých debat s partnery vedeme na Facebooku. Špatně! Je potřeba řešit problémy z očí do očí, a to jak ty "normální", tak ty "facebookové" (když se nám třeba nelíbí partnerovo chování na sociálních sítích).


2) Ztracený čas - Pokud jste zadaná a trávíte hodiny a hodiny na Facebooku, ochuzejete se o čas, který jste mohla věnovat buď sobě, nebo svým blízkým. Zamyslete se nad tím, když zase strávíte celý večer nebo dopoledne projížděním news feedu... Není nad osobní kontakt!


3) Písmenka nestačí - Přijde vám, že se nemusíte vidět, protože jste si přeci dost dlouho psali včera či dnes na Facebooku nebo na Instagramu? Ale prosím vás! Neverbální komunikace je mnohdy důležitější pro vztah než samotný obsah komunikace z očí do očí. Písmenka vám nikdy nevynahradí live povídání...


  17:45,  aktualizováno  25. března 2019 20:03