Znovuzrození zkrachovalé lásky, i tak bychom mohli nazvat akt, kdy se bývalí partneři rozhodnou ke kroku vskutku náročnému. Tím totiž „slepování” vztahu rozhodně je. Odhoďme ale sladkou naivitu a sluncem zalité domněnky. Při druhé šanci je absolutní nutností stát nohama pevně na zemi.

Když vám upadne oblíbený hrneček na zem, rozbije se, vy jej následně opravíte, bude stejný jako před pádem? Samozřejmě, že ne! Viditelné budou prasklinky, místy bude otlučený, případně budou kousky porcelánu zcela chybět. 

A přesně tak tomu je s tím nejcennějším citem, láskou. Jakmile zažijete křivdu, už nikdy nebudete stejná. Možná odpustíte, ale nezapomenete.

Pracovat na zkrachovalém vztahu je zatraceně těžké, ale ne nemožné.

Pracovat na zkrachovalém vztahu je zatraceně těžké, ale ne nemožné.

Realita

Názorná ukázka, jak může partnerství fungovat poté, co mu dáte další šanci. Ano, nic není nemožné. Někdy pohádky mají šťastný konec, důkazem je nespočet párů, kterým pauza, následný návrat vyšel. Nepočítejte však s tím, že to je tak snadné, jak se může zprvu zdát. Ač je láska mocná čarodějka, zázraky nedokáže. „Slepit” zlomené srdce, obnovit sebedůvěru v protějšek, který tolik ublížil, neumí. Bohužel.

Určitě neberte druhou šanci na lehkou váhu. Lehkomyslnost se zde nevyplácí. Možná si řeknete, že nemáte co ztratit, jenže jde o obrovský omyl. Než tedy učiníte krok do neznáma, jste z hloubi duše přesvědčená, připravená na všechny nástrahy?

Nenechte se do ničeho tlačit. Tady jde pouze a jen o vás.

Nenechte se do ničeho tlačit. Tady jde pouze a jen o vás.

Sundejte růžové brýle!

Řekněte NE, pokud vás muž dostal do obrovských dluhů, pil, fetoval, psychicky a fyzicky vás týral, manipuloval vámi, byl hrubý k dětem, permanentně měl milenky, neustále lhal, zesměšňoval vás, atd. Výčet by byl delší, ale poukázali jsme alespoň na ty vůbec nejhorší činy, kterých se může partner dopustit. 

Nikdy nedávejte všanc své srdce, čas ani energii někomu, kdo o to podle činů nestojí. Nezměkněte ani při jeho zpytování svědomí, zoufalých slibů, jak vše bude jinak, protože se změnil. Nebude, což vy moc dobře víte! Žádný strach z budoucnosti. Bez takového jedince bude svět krásnější, hlavně pak šťastnější, věřte nám.

Nenechávejte si ubližovat!

Nenechávejte si ubližovat!

Zkuste to znovu, lépe!

Když jste pevně odhodlaní, musíte chtít nejen vy, ale také protějšek, sedněte si, mluvte o budoucnosti. Jak vidíte následující čas bok po boku. V případě, kdy se vize shodují, je částečně vyhráno. Určitě nevynechte bez povšimnutí důvod rozchodu/rozvodu. Přidávat sůl do otevřené rány sice nepatří k příjemným chvilkám, nicméně je žádoucí mít čistý stůl. Vyřešte příčinu rozpadu vztahu. 

Zcela upřímně partnerovi řekněte veškeré niterní pocity. Chtějte slyšet jeho úhel pohledu. Neočekávejte, ani nechtějte žádné sliby, přísahy, nedávejte ultimáta. Uchopte nový začátek jinak, rozumněji.

Aby druhá šance měla smysl, odpusťte si. Nevytahujte za žádných okolností kostlivce ze skříně. Mějte k sobě úctu. Bydlíte prozatím odděleně? Nechte to tak ještě pár týdnů. Nejdřív randěte jako na samém začátku, když jste se poznávali. Jen tak, s čistou hlavou a osobním rozestupem, zjistíte, jestli má váš vztah ještě možnost být lepším, nebo jde o ztrátu čas. Někdy přijde procitnutí, kdy zjistíte, že samotné je vám lépe. Ať už to skončí jakkoliv, nelitujte. Udělala jste maximum. Osud tomu tak zkrátka chtěl...

Témata: vztah, láska