Absolutní lež

„Nikdy jsem ti nelhal!“ Když se zamyslíte, pochopíte, že tahle věta vyvrací sama sebe.


Pokrytecká lež

„Tobě to šlechtění trvá, já jsem hotový za pět minut!“ Na rozdíl od vás působíme před zrcadlem směšně. Muži, který by v kanceláři s kapesním zrcátkem dlouze zkoušel, jestli se mu kštice kadeří tím správným směrem, a vtíral si do kůže (vaše) krémy, by kolegové nejspíš brzy vymysleli nelichotivou přezdívku. Což ovšem neznamená, že tyhle kousky neprovádíme tajně. A strach z odhalení musíme zamaskovat – nejlépe hlasitým zlehčováním své posedlosti dokonale nedbalým vzhledem. Až vám přítel bude příště vyčítat dlouhé fintění, raději si zkontrolujte hladinu svého krému proti vráskám. Poté, co na hodinu zmizel v garáži, z něj nejspíš dost ubylo.


Zoufalá lež

„Fakt mi nevadí, že vyděláváš víc.“ Nechat nad sebou čnít naditou ženskou peněženku je pro nás těžko stravitelná životní okolnost. Ne, nezávidíme vám. Jen nás žere pomyšlení, že jsme zatím nenaplnili tradiční mužský sen: udělat z koníčka zaměstnání a ještě tím skvěle uživit sebe i vás. Co zbývá? Tvářit se, že je všechno v pořádku, a zatínat kariéře ostruhy do slabin.Galantní lež

„Líbíš se mi taková, jaká jsi.“ Vždycky je co vylepšovat. Ale přece vás nebudeme zraňovat obtížně splnitelnými požadavky!


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:32