Mít sex-appeal není jen záležitostí fyzického vzhledu. Je to kombinace osobního kouzla, smyslu pro humor i životního nadhledu. A krása? To je jen třešnička na dortu – a navíc se dá snadno vylepšit!

1. Pečujte o vlasy každý den


Podle průzkumů stráví ženy až dvacet let svého ­života tzv. „bad hair days“, což znamená, že jim jejich ­vlasy kazí náladu celý den! Jak z toho ven? Myjte si je klidně denně, je-li to nutné, pravidelně si dobarvujte ­odrosty a nechávejte zastřihnout konečky a alespoň jednou týdně si aplikujte masku či zábal. Používejte jednoduchý styling – sprej pro texturu, sprej se slanou vodou nebo lesk – sexy jsou totiž vlasy, které mají pohyb a objem. A když potřebujete být opravdu krásná, neváhejte se ­objednat na ­profesionální foukání.

http://gty.im/959492724

2. Zvýrazněte své rysy


Jemný make-up, krémová tvářenka, řasenka a nezapomeňte na obočí! Na rty stačí přes den lesk nebo rtěnka v tělovém odstínu či barvě rtů, ale večer sáhněte po sytě červené či vínové. Na očích vypadají krásně třpytivé oční stíny v temnějších barvách, jako jsou tmavě modrá a smaragdová. Orámujte s nimi oko a naneste je lehce i do záhybu víčka – prohloubí to pohled. A perfektní práci odvedou rozjasňovače, dodají tváři svěží vzhled a omladí vás. Nanášejte je na vrcholky lícních kostí, hřbet nosu, nad horní ret, ale klidně i do dekoltu či žlábku mezi ňadry.

http://gty.im/1006504024

3. Zajděte na manikúru


Jasně, nalakovat si nehty zvládnete i sama doma, ale ­profi provedené práci se nic nevyrovná. Garantujeme vám, že krásně upravené ruce vám zaručeně zvednou náladu i přitažlivost. Navíc nejde jen o lak, ale také o odstranění kůžičky a záděr kolem nehtového lůžka. Váháte s barvou? Nosí se pastelové odstíny, krásně vypadá francouzská manikúra a nikdy nic nepokazíte červenou.

http://gty.im/85423657

4. Noste přirozené obočí


S věkem obočí slábne a má tendenci ztenčovat se. ­Trhejte si ho proto co nejméně a udržujte jeho přirozený tvar. Ano, trendy se mění, ale nepodléhejte jim, tenké čárky ani do půlky vyholené obočí ještě nikomu na kráse nepřidaly.

http://gty.im/657024148

Více tipů, jak podpořit svou krásu, najedete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji.
 

 

  15:00,  aktualizováno  31. března 14:36