To je super, že tvář vašeho drahého opět zdobí efektní knírek, ale nezapomněli jste na něco?

Movember neznamená přidat se ke stádu svých kamarádů a nechat si narůst knír. Na téhle události můžete nenápadně participovat i vy jakožto žena... Jak zjistíte, že je u vašeho milého všechno v cajku? Přece vyšetřením, kterého se zhostíte sama!


Pošlete ho na k lékaři, ale rozhodně mu neříkejte, jak vyšetření probíhá: 

(otipujte svého drahého, co by mohl zvládnout)
  • muži netouží vědět, že jim lékař zavede prst do konečníku (chtějí objevovat váš zadeček, ne svůj)


  • další způsob už není tak hrozný, normálně zajde na krevní test: na prostatický specifický antigen, což je enzym produkovaný normálními i zhoubnými buňkami prostaty


  • ultrazvuk by také mohl zvládnout


  • biopsie (to už je horší) - při podezření na karcionm prostaty se z prostaty tenkou jehlou odebírají vzorky tkáně


Úkol pro vás

Pozornost by se kromě prostaty měla věnovat i varlatům, vyšetření by si měl každý muž provádět jednou za měsíc. Což ten váš určitě nedělá, takže to musíte vzít do vlastních rukou. Předpokládejme, že se vám do rukou v blízké době dostane. 


Jak na to

Uchopte varle zespodu ukazováčkem a prostředníčkem, shora palcem. Mělo by mít konzistenci tvrdší gumy a vašeho partnera by takové počínání nemělo bolet. Vzadu a nahoře nad varletem nahmatáte nadvarle. Bude si myslet, že to je předehra, buďte v klidu.


Co je špatně

Zduřený šourek, bulky, změny na kůži (hrbolky, pupínky) nebo také to, když ejakulát nestříká příliš daleko. Ani příliš řídké semeno není v pořádku. Sledovat by se měla i velikost obou varlat, zda se nemění.


Nenechte se zmást

Nadvarle, které najdete v šourku nad varletem (jak překvapivé), není nádor. A je poměrně běžné, že je jedno větší než druhé.


Budťe stíhačka alespoň v tomhle směru a nedovolte, aby něco podcenil. Mějte hezký Movember.


  9:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:51