Doporučujeme

Jak na krásné vlasy? Pečujte o pokožku a myjte se i minerálkou

  • 0
Vlasy jsou korunou krásy. Jak na to, aby to skutečně platilo? Není to tak těžké, mezi fígle patří třeba dostatečně dlouhé oplachování, masáž nebo splachování vlasů ledovou minerálkou.

Základem je vždy zdravá pokožka

Vybrat si správný odstín blond, který bude kompatibilní s barvou pleti i očí,...

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Aby takové ale skutečně byly, musí vyrůstat ze zdravé pokožky. Bez toho to zkrátka nejde.

V první řadě je třeba dbát na pravidelný přísun energie a živin. Vlasová pokožka potřebuje hodně bílkovin, především v podobě dobře stravitelných luštěnin, vajec a ryb (z těch navíc získává omega-3 a 6 mastné kyseliny, důležité pro lesk vlasů). Důležité jsou také antioxidanty, vitaminy A, C, E a skupina B, minerály (hořčík) a stopové prvky (zinek). 

Chybět proto nesmí ovoce a zelenina – převážně listová, kvůli vysokému obsahu železa, které je nezbytné k okysličování krve.

Dvakrát delší oplachování než mytí

Horká voda nejen škodí vlasům, ale i pokožce hlavy, která se vysušuje. Můžete...

Vlasy je ideální mýt dvakrát týdně, pokud ovšem aktivně nesportujete nebo nepracujete v prašném prostředí. Důležitý je také výběr šamponu, který by měl být šetrný k vlasové pokožce. Dejte si pozor na vlasové přípravky s obsahem sulfátů, silikonů, pěnidel, plnidel a dalších škodlivých látek, které vlasy zatěžují a ucpávají vlasové váčky.

Šampon ani kondicionér nezapomeňte vždy důkladně opláchnout. Doba, kterou strávíte jejich oplachováním, by měla být oproti mytí dvojnásob dlouhá.

Masáž a ledová minerálka

Pokud to jde, vlasový styling tvořte prsty. Jsou vhodnější než hřeben.

Dopřejte občas vlasové pokožce vydatnou wellness kúru. Je to snadné, pouze ji několikrát denně promasírujte kvalitním hřebenem. Občasná masáž hlavy je nejen antistresová a velmi uklidňující, ale zajistí také lepší cirkulaci krve ve vlasové pokožce. Dopřát si ji můžete u kadeřníka, výborně však funguje i automasáž.

Další osvědčenou procedurou jsou „skotské střiky“ – známý trik modelek, které si vlasy splachují ledovou minerálkou, což opět vede k výraznému prokrvení pokožky a následně lepší kvalitě vlasů.

Jednou týdně regenerační maska

Ilustrační snímek

Aspoň jednou týdně si dejte nějakou vlasovou masku, která prospívá všem druhům vlasů bez výjimky. Buď si kupte hotovou masku, nebo si ji vyrobte doma z běžných surovin, které máte v ledničce a ve spíži: med, vejce, banány, avokádo nebo pivo.

Šetrná péče o mokré vlasy

vlasy žena

Něžné zacházení potřebují především vlasy vlhké, které jsou zvlášť zranitelné. Kartáčování mokrých vlasů způsobuje narušení jejich cibulek a následné padání. Majitelky dlouhých vlnitých či kudrnatých vlasů mají často tendenci stahovat ještě mokré kadeře do drdolu. Vlasy jsou pak krásně vlnité, ale současně dochází k jejich oslabování a opětovnému lámání.

Obvyklým nešvarem je také foukání vlasů v předklonu, což běžně dělá spousta žen. Hříva je pak sice pěkně nadýchaná, ale zároveň se oslabují délky.

Hodně záleží i na kvalitním fénu – ideální je takový, který pracuje rychle a nevystavuje vlasy zbytečně dlouhému působení teplého vzduchu.

Kvalitní barvy a správný postup

Aplikace duhových barev je poměrně velké sousto i pro zkušeného kadeřníka....

Barvy na vlasy, přestože už dávno nepáchnou čpavkem, jako tomu bylo v dobách minulých, stále obsahují různé chemické látky, které můžou u citlivých jedinců vyvolat alergickou reakci. Nekvalitní barvy vlasy navíc vysušují a poškozují. Odborníci také varují před domácím barvením – běžné jsou případy, kdy žena nedodrží správný postup a může tak dojít ke spálení vlasů a poškození vlasové pokožky.

Včasná návštěva odborníka rozhodne

Kadeřnice Aneta musela barevně sjednotit Marii kštici. Pestrobarevné melíry jí...

Pokud jste dlouhodobě se stavem svých vlasů nespokojeni nebo se objeví vážnější problém (například nadměrné vypadávání vlasů, jejich řídnutí, lupy a šupinatění pokožky, suchá dehydrovaná kůže, alopecie – lokální výpadek vlasů, kštice zničená chemickými zákroky apod.), je dobré obrátit se na odborníka. Někdy pomůže tricholog v kadeřnickém salonu, jindy je třeba navštívit dermatologa. Jejich návštěvu ale rozhodně neodkládejte. Ztracenou hřívu vám už nikdo nevrátí.


  • Vybrali jsme pro Vás