Ne nadarmo se říká, že opravdová krása vychází zevnitř. Občas se ale můžeme doladit zvnějšku – tu se namazat, tu svůdně navonět nebo hezky nalíčit.

A - Anti-age přípravky
Prostředky proti stárnutí se vyskytují v nabídce mnoha kosmetických značek. Jakkoli je to brutální, stárneme – pleť povadá, dělají se vrásky. Máme tři možnosti – buď to přijmout se vším všudy, spolehnout na krásu ducha a  nechat to jen na přírodě, nebo urputně bojovat – absolvovat plastiky a mazat se zázračnými krémy, či – do třetice – prostě být krásná duchem a občas si pomoci nějakým speciálním anti-age zázrakem.

B - Biopotraviny
Ještě před pár lety byli ti, kteří kupovali bioprodukty, u nás považováni tak trochu za exoty. Dnes už se pochoutky z kontrolovaných ekofarem stávají standardem. Biozelenina pěstovaná bez chemikálií a jídlo bez éček totiž dokáží divy. Zkuste tak jíst pár měsíců a uvidíte markantní změny – pleť se stane pružnější a čistší, vlasy lesklejší a i celulitida to vzdá. Když tělo nebudete dopovat konzervanty, lymfa se rozproudí a ohavná pomerančová kůra začne mizet. Ideální je dopřát biopotraviny i vašim dětem. Zajímavá je dánská studie o souvislosti neplodnosti a jídla – ti, co žijí bio, jsou čtyřikrát plodnější!

C - Celulitida
Potvora si nevybírá – mají ji starší i mladší, hubení i silnější. Přípravky proti ní trošku pomohou,  ale aby byl výsledek vidět, musíte také dobře jíst – netučná jídla bez konzervantů, občas si zajít na lymfatickou masáž, ověřit si hormonální antikoncepci  – některé prášky pomerančovou kůži způsobují. Hlavní věc je vhodně se hýbat – zkuste pilates, dynamickou jógu nebo brazilskou capoieru.

D - Drdol
Drdoly, drdůlky i pidiútvary vzdáleně je připomínající letos opanovaly podzimní přehlídková mola – styl je spíš uvolněný, takže se nebojte z vašeho výtvoru nechat „čouhat“ nějaký ten pramen.

E - Eightees
V překladu léta osmdesátá. Vzpomeňte na své první vizážistické perly té doby: melírovaný rozcuch v podobě květáku, růžová lesklá pusa, výrazné oči i tváře. Diskohrátky jsou trendy, tak se občas nebojte odvázat se a nalíčit se v retro stylu. Ale pozor, nic se nesmí přehánět...

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:49