Všechny ženy touží po krásném dekoltu, ale často je trápí strie. Co s tím?

Strie na prsou nejsou ničím výjimečným. Některé ženy trápí už od puberty, jiné po porodu. Obě tyto fáze mají cosi společného - zvětšování jistých partií a hormonální výkyvy.


V pubertě rostou naše prsa a tak se pokožka natahuje a nestíhá se přizpůsobit zvětšování vnadů. V těhotenství opět dochází k růstu a situace je velmi podobná. Strie se vám také mohou objevit, pokud hodně přiberete.


Naše pokožka obsahuje kolagen a elastin. Každá žena je jiná a tyto dvě látky má v různém poměru. Většinou je tento poměr dán geneticky.Prevence


Asi není nutné mluvit o tom, jak těžko se strií zbavuje. Pokud je na těle máte, víte, že nejprve jsou červené a postupně blednou a stávají se z nich světlé jizvičky. Nejlepší cestou, jak je na těle nemít, je prevence. Používejte tělové krémy, které předcházejí vysušení pokožky a podporují její pružnost. Nejlepší ingredience těchto krémů je: kokosový olej, sezamový olej, kakaové máslo a olivový olej. Skvělé je také aloe vera a vitamin E. Zmíněné oleje klidně můžete používat i samostatně. Například během těhotenství s nimi můžete masírovat zvětšující se partie. 


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:07