Jsou vaše vlasy mdlé, suché a bez života? Dopřejte jim speciální vzpruhu v podobě masky. Efekt uvidíte ihned!

Co to je vlasová maska?


Jedná se o koncentrovanou smývací péči, kterou používejte po mytí, ideálně jednou týdně nebo když potřebujete vlasy rychle vyživit - když se například vrátíte z dovolené a vaše vlasy jsou velmi suché a poničené od slané vody a slunce.

Jak se liší od kondicionéru?


Oproti kondicionéru maska působí více do hloubky vlasu. Kondicionér je na denní použití a má za úkol vlas uhladit a rychle ošetřit - obvykle ho na vlasech stačí nechat působit do tří minut. Zato maska obsahuje silnější a koncentrované složky, které vlas i opravují. Ideální je ji na vlasech nechat pracovat aspoň deset minut.

Jakou si vybrat?


Masku si vybírejte podle aktuálního stavu vašich vlasů. Pokud jim chybí hydratace, objem a poletují, zkuste hydratační masku. Pro poškozené a narušené vlasy se hodí regenerační maska, na barvené vlasy maska na barvené vlasy. Masek existuje celá řada -například pro lesk vlasů, pro kudrnaté vlasy, pro vlasy poškozené sluncem.

Jak ji používat?


Jak už jsme zmiňovali, ideální je jednou týdně, po umytí. Nanést do délek vlasů a na konečky, do umytých, ručníkem vysušených vlasů. Můžete je zabalit i do nahřátého ručníku a nechat působit. Pak masku důkladně smyjte.

Náš tip: Vlasové vychytávky z domácích surovin

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:41