Královský protokol dovoluje jen čistou, jednoduchou manikúru, která však vypadá dokonale a i pro běžné ženy se hodí na každou příležitost. Jak na to?

Od doby, kdy se Meghan Markle přivdala do britské královské rodiny, musela na několik věcí hned zapomenout - třeba na nošení rudé rtěnky nebo jejích oblíbených černých laků. Make-up i manikúra musí být přirozená a ne příliš nápadná, avšak podle nás tento jednoduchý styl nové módní a beauty ikoně sluší nejvíce. Jak mít nehty jako ona?

Délka? Krátká!


Dlouhé nehty na královský dvůr nepatří. Jejich délka je přirozeně krátká, avšak se tu klade důraz na jejich perfektní tvar. Jeden nehet je jako druhý. Nehty nestříhejte, jejich délku sjednoťte hrubým pilníkem a pak jeho druhou, jemnější stranou, je dopilujte do hladka. Vždy ale jen jedním směrem, aby se pak netřepily.

Péče o kůžičky


Tvar nehtů záleží také na perfektně upravených kůžičkách u lůžka. Nikdy ji nestříhejte, ale na odstranění použijte speciální gel - „Nail cuticle remover“. Během chvilky kůžičku „rozpustí“ a vy ji jemně odstraníte špachtličkou nebo pomerančovým dřívkem a zbytek zatlačíte.

Lak? Přirozený!


Pak si nehty umyjte a důkladně je osušte. Naneste první vrstvu podkladového laku - může být podle stavu vašich nehtů například zpevňující nebo vyživující. Členky královské rodiny nosí mléčnou, jemně růžovou barvu laku. Oblíbeným odstínem královny Alžběty je Ballet Slippers od značky Essie a je velmi pravděpodobné, že ho na svatbě měla i Meghan. Ideální jsou dvě vrstvy a nakonec použijte nadlak, který dodá výrazný lesk a lak také mechanicky déle ochrání.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:25