Doporučujeme

Přírodní cesta ke kráse vede přes růže, ale i celer nebo lilek

  • 0
O přírodní kosmetice toho v poslední době slýcháme dost. A kdo nechce své tělo zbytečně zatěžovat umělými látkami, ten správně tuší, že to není vůbec špatná volba.

Dodržujete zdravý životní styl? Hlídáte si, co jíte? Dbáte na psychickou pohodu? Pak se jistě vyznáte i v přírodních zkrášlovadlech. A jestli ne, pojďte se s nimi seznámit. 

Buď si můžete pořídit již hotovou přírodní kosmetiku, nebo si ji rovnou vyrobíte. Výhodou je, že když přiložíte ruku k dílu, jde o poměrně levné prostředky a navíc přesně víte, co obsahují.

Nabídneme vám zde několik rad, jak postupovat přírodní cestou při péči o pleť. Jak známo, základem je pokožku důkladně čistit a odličovat, také je třeba dodávat jí potřebnou hydrataci a výživu, stejně jako umožnit jí relaxaci. Řada z nás řeší obvykle i konkrétní potíže s pletí. Ale ani na to není příroda krátká. Tak jdeme na věc.

Extra tip:

Chcete mít jistotu, že kosmetika, kterou používáte, nebyla testována na zvířatech? Hledejte logo „skákajícího králíka“, díky němu poznáte, že produkt sám ani jeho složky nebyly tak to testovány. 

Mezi stovkami kultivarů afrických fialek najdete i krasavice s pruhovanými...

Fialky na regeneraci

Pro regeneraci a zvláčnění pokožky je výtečný fialkový olej. Na jeho přípravu přidejte ke svému oblíbenému oleji tři hrsti fialkových květů a vše povařte ve vodní lázni. Po půl hodince odstavte z plotny a nechte nejméně 10 dnů vyluhovat. Na závěr tekutinu přefiltrujte a začněte ji používat.

Růžová kosmetika dodá pokožce potřebnou hydrataci, povzbudí ji a zanechají ji...

Růžový odličovač

Vyrobit si domácí růžovou vodu není tak složité a využijete ji například na čištění pleti. K její přípravě budete potřebovat hrst okvětních plátků růží. Ty přelijte 200 ml horké (nikoli vroucí) destilované vody a nechte pod pokličkou vychladnout. Po scezení nalijte růžovou vodu do lahvičky a začněte ji používat, nebo ji přidejte i do dalších přípravků.

Vytvořit si můžete jemný odličovač očí. Do malé lahvičky s pumpičkou nalijte 80 ml růžové vody a 20 ml mandlového oleje, k tomu ještě patnáct kapek vitaminu E a pět kapek esenciálního oleje. Vše promíchejte a na následující měsíc máte po ruce čistě přírodní odličovací prostředek.

Čekanka obecná

Čekanka na vrásky

Ze směsi kořene a nati čekanky si můžete udělat výluh, který si poradí s unavenou a vrásčitou pletí. Zhruba 5 gramů čekankového kořene a nati povařte asi 15 minut v půl hrnku vody. Stejnou dobu nechte vyluhovat, přeceďte a vychladlý elixír krásy slijte do lahvičky. Výluh funguje jako obklad. Namočte do něj tampony, položte je na obličej a nechte aspoň 10 minut působit. Aplikujte nejméně týden v kuse, vždy ráno a večer.

ilustrační snímek

Lilek na pupínky

Jestli vás trápí drobné nedokonalosti pleti ve formě pupínků, není nic snadnějšího než na inkriminované partie přiložit kolečko čerstvě nakrájeného lilku. Působit ho nechte aspoň 15 minut.

ilustrační snímek

Celer na skvrny

Trápí vás červené skvrny na obličeji? Zkuste celer. Stačí jej nastrouhat na jemném struhadle. Asi dvě polévkové lžíce vložte do hrnce, přilijte 200 ml vody a krátce povařte. Počkejte čtvrt hodinky, než se celer vyluhuje, a poté přeceďte. Tekutinu nalijte do lahvičky a používejte ji každé ráno a večer na omývání postižených míst.

Med by měl hrát prim v maskách především u dam s problematickou pletí. Pokud...

Med pro hydrataci

Zklidní a vyhladí pleť, k tomu pokožce zajistí výživu a pomůže zregenerovat i drobná poranění – tak tohle vše svede med. Připravte si proto medový peeling. Smíchejte takové množství medu, citronové šťávy a třtinového cukru, aby vám vznikla hustá kaše, a naneste ji na pleť. Po umytí si povšimněte, že díky citronové šťávě jsou pigmentové skvrny a jizvičky po akné méně výrazné. Zásluhou medu bude pleť do dokonale vyčištěná a hydratovaná.

Fenykl se už ve středověku pěstoval v klášterních zahradách jako zelenina i...

Fenykl na mastnou pleť

Fenyklový nálev (kávová lžička fenyklu na 200 ml vody) se používá jako pleťová voda na mastnou pleť. Ještě horký nálev se ale hodí i na hloubkové čištění a vyhlazení pokožky. Zkuste jej využít jako „obličejovou saunu“, skloňte se nad hrncem s výluhem a přehoďte si přes hlavu šátek. Po čtvrt hodině opláchněte obličej studenou vodou.


  • Vybrali jsme pro Vás