Ráno zima, odpoledne teplo, co si jen tak obout? Pokud i vás v posledních dnech trápí tato myšlenka, přemýšlíte den co den nad vhodným obutím, máme pro vás řešení - mules. Stylové nazouváky jsou nejen praktické a pohodlné, ale také vysoce moderní.

Znovuzrození

Mules, neboli nazouváky, boty s otevřenou patou, uzavřenou přední částí nohy, nejsou ve světě módy žádnou žhavou novinkou. Když na botky pohlédnete, může se dostavit příjemná, lehce sentimentální vzpomínka na dědečka a jeho oblíbené bačkory. Pantofle s uzavřenou špičkou totiž mohou připomínat domácí, lehce opotřebované obutí prarodičů. Právě to se stalo i vzorem pro moderní mules, jak je známe dnes.

Moderní háv „papučím” dali designéři z módního domu Gucci. Když před pár lety nazouváky objevily v kolekci prestižní společnosti, většina jedinců sledující žhavé trendy žasla nad podivností, kterou luxusní značka představila. Netrvalo ale dlouho, z prvotně nepochopeného kousku se stal jeden ze stěžejních a nejoblíbenějších prvků oděvního průmyslu.

Gucci a jeho legendární mules. Z kolekce: Gucci

Bez hranic

Dnes, o několik roků později, patří mules k vyhledávanému doplňku. K pantoflím netíhnou pouze milovníci extravagance, co musejí vlastnit všechny poslední výkřiky módy, svou popularitu si nazouváky získaly u žen i mužů bez rozdílu věku, postavení, výši bankovního konta.

Ne každý si může dovolit prvotinu z dílny Gucci, ale od toho je tady konkurence. K dostání jsou tak boty v různých provedeních, se sexy podpatkem i bez něj, ve všech cenových relacích.

Zúžená špička je elegantním a vkusným prvkem. Z kolekce: Bottega Veneta

Do hvězdných výšin

Z mules se během pár sezon stalo obutí populární. A to díky stránce praktické. Univerzální střih bot si krom zimy můžete obout kdykoliv. Musíme však zmínit, že společnost Gucci navrhla i variantou vhodnou do nízkých teplot, kdy nazouváky měly uvnitř hřejivou kožešinu s vysokým chlupem. Sice se říká, že pro krásu se musí trpět, nicméně v mrazech od tohoto líbivého obutí přeci jen opusťte.

Aktuálně je ideální čas mules obouvat. Pokud tedy ve vašem botníku tento druh bot chybí, urychleně to napravte. Vůbec nezáleží, zdali preferujete styl elegantní, ležérní či sportovnějšího rázu, mules lze kombinovat téměř se vším. 

Na výběr máte širokou škálu designů, od pohodlných modelů na ploché či mírně zvýšené podešvi či sexy verze na podpatku. Určitě nebude na škodu vlastnit obě tyto varianty. Uvidíte, jejich koupě litovat nebudete.

Mules lze obouvat napříč módními styly. Z kolekce: Mohito.cz

Tip: Využijte momentálních slev, kdy se dají pantoflíčky pořídit za sympatický obnos. A nebojte, vyhozené peníze oknem to nebudou. Na přes rok se rozhodně mules opět objeví mezi top trendy jarní a letní sezony.

Témata: Styl, Podzim, léto