Chcete krásné a zdravé nehty? Pak začněte od svého odlakovače!

Mnoho žen kvůli svým nehtům investuje nemalé peníze do potravinových doplňků, kvalitních a výživných laků, olejíčků. Ale ne už do odlakovače. Přitom jeho složení může mít na nehty nemalý vliv, stejně tak jako způsob, jakým ho používate.

Výběr odlakovače


Na jeho koupi nešetřete. Vždy by měl být bez obsahu acetonu, protože ten nehty příliš vysušuje. Vybírejte si proto odlakovače s co nejšetrnějším složením a také s pečujícími látkami - nejrůznějšími výživnými olejíčky a vitamíny, které už při odlakovávání o nehty pečují a vyživují je.

Odlakovač, který necítíte


S boomem šetrných odlakovačů přišly na trh i takové, které „nesmrdí“, což oceníte zejména s partnery, kteří to nemají rádi nebo pokud máte malé děti. Můžou mít i přírodní složení a tak se těkavé látky nedostávají tak rychle do vzduchu a vy pak necítíte zápach. Počítejte však s tím, že takové složení odlakovačů potřebuje déle lak rozpouštět a odlakovávání trvá déle.

Jak postupovat?


Odlakovač naneste na vatový tamponek. Ten přiložte na nehet a nechejte aspoň pět sekund působit. Pak pohybem od nehtového lůžka směrem ven lak jemně šetřete. Proč dělat tento pohyb? Protože se vám zbytky barvy a odlakovače nedostanou pod nehtovou kůžičku.

Pokud je lak hodně tmavý, často měňte vatové tamponky a na závěr všechny odlakované nehty ještě dočistěte novým, čistým tamponkem s odlakovačem.

Pokud si hned nehty budete zase lakovat, umyjte si je mýdlem, tím z nich odstraníte veškerou mastnotu.

 

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:44