Díky tomu, že studijní programy Makeup Institute Prague získaly akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, po úspěšném absolvování můžete získat rekvalifikaci.

Jelikož kurzy mají platnou akreditaci, máte tak možnost zažádat i o proplacení kurzu Úřadem práce, který vás podpoří a umožní tak získat reálné uplatnění ve vašem vysněném oboru! Právě Makeup Institute Prague vychoval a vyškolil nespočet studentů, kteří zde studovali skrze rekvalifikaci a nyní se věnují své hvězdné kariéře po celém světě na plné obrátky. Přečtěte si příběh jedné z nich.


LUCIE SVOBODOVÁ: Z KANCELÁŘE ŠKOLITELKOU PRESTIŽNÍCH KOSMETICKÝCH ZNAČEK


Kancelářská práce od-do nebyla nic pro ni, a tak se rozhodla pro změnu. Absolvovala Rekvalifikační make-up kurz v Make – Up Institute a dnes je rodačka z Brna školitelkou značek Kryolan a MUD.

Šestadvacetiletá Lucie jako pilná studentka absolvovala gymnázium, poté Vysokou školu obchodní a prakticky okamžitě si našla práci na vysoké soukromé univerzitě. Netrvalo ovšem ani dva roky, aby zjistila, že sezení v kanceláři před obrazovkou počítače nebude, co by jí bavilo, a pokud chce být v životě spokojená, musí se porozhlédnout někde jinde. „Odmalička mě bavilo líčení, provázelo mě celým životem. Jako malá holka jsem neustále mamce potají brala malovátka a ona mě pak našla jako malého klauna. Mojí další životní vášní byl tanec. Jezdili jsme na mnoho soutěží i mezinárodních mistrovství a já vždycky líčila celou naši skupinu,“ vzpomíná, jak přišla na to, že se zkusí věnovat make-upu. Když při brouzdání po síti narazila na Make – Up Institute, bylo prakticky rozhodnuto. „Volala jsem kamarádce, která se živí jako vizážistka už mnoho let. Ta mě utvrdila v tom, že Make – Up Institute je nejlepší volba. Poradila mi, že studium mohu získat i v rámci rekvalifikace přes úřad práce,v mém případě to vyšlo.“ vypráví Lucka.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE NEBÁT SE


Kurzů v Make – Up Institute prošla Lucka nakonec několik, od základního rekvalifikačního přes foto make-up kurz a také svatební kurz. „Z českých vizážistů obdivuji práci Hristiny Georgievské. Měla jsem tu čest učit se od ní právě ve foto make-up kurzu a její práce mě fascinovala. Umí vytvořit bezchybnou pleť a má dle mého názoru obrovský talent a cit pro detail,“ vysvětluje. Na kurzech v Make – Up Institute nejvíc ocenila, že lektoři se studenty jednají naprosto na rovinu a připravují je na realitu. „Od začátku zdůrazňují, že tento obor nefunguje tak, že si doděláte kurz a nabídky budou padat z nebe,“ říká Lucie a pokračuje: „Co se mi líbí, že Make – Up Institute není jen vzdělávací instituce, ale také agentura spolupracující s předními časopisy, fotografy, návrháři, modelingovými i produkčními agenturami, takže po skončení kurzu taky nabízí absolventkám pracovní příležitosti.“ Toho využila i Lucka, která se záhy po skončení prvního kurzu dostala ke spolupráci s médii i známými osobnostmi. Říká se, že štěstí přeje připraveným, a v profesním životě Lucky to platí stoprocentně. „Připraveným a odvážným,“ dodává s úsměvem, když vzpomíná, kterak ji na jednom z líčení požádali i o úpravu modelčiných vlasů, což nečekala. Ačkoliv tenkrát za sebou ještě neměla žádný kurz zaměřený na vlasy, beze slov vzala do ruky fén a žehličku a předvedla to nejlepší, co uměla. A – uspěla.

 

  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:55