Můžete se na něj vždycky spolehnout, a to v jakémkoliv počasí. Nosí se vlastně po celý rok, záleží jen na materiálu a stylu.

Baví vás kratší střih, delší véčko, kardigan či třeba nějaké aplikace? Dáváte raději přednost hřejivé vlně, lehké pletenině, mohéru nebo alpace? Nosí se všechno, a tak záleží jen na tom, co preferujete.

Dlouhý kardigan bez knoflíků hezky doplní hladké tričko či košile třeba s džínami, kratší a upnutější střih si bude výborně rozumět s užší nebo plisovanou sukní. 

Perfektně vypadá volnější krátký svetřík s dlouhou rozevlátou sukní zkombinovaný s vysokými kozačkami a štíhlým postavám sedne i delší úzký svetr přepásaný páskem s pouzdrovou sukní a opět vysoké kozačky.

Jak prát svetřík?

Extra tip

Pokud máte několik kilo navíc, radši se vyhněte výrazným a velkým vzorům. Postavu můžou ještě rozšířit.

Z vlny - Velice jemně a opatrně. Perte ji zásadně ručně v tekutém, dobře rozpuštěném pracím prostředku určeném speciálně pro vlnu, případně i v šamponu na vlasy. Použijte vodu o teplotě do 30 °C, vložte vlněný výrobek a nechte ho pouze máčet. Nijak ho nemněte, po chvíli stačí lehce promačkat. Naprosto nezbytná je stejná teplota vody na praní i máchání. Oblečení můžete lehce odstředit a poté sušit rozložené na čisté osušce.

S aplikací z krajky - Perte vždy v ruce ve vodě o teplotě do 30 °C, nejlépe v jemném šamponu na vlasy. Krajka ovšem musí být stejné barvy jako svetr, aby se barvy, pokud sebeméně pouští, nesmíchaly. Látku lehce pomačkejte ve vodě, poté vyndejte a vložte do vody stejné teploty, ovšem bez šamponu. Lehce ji vymáchejte a stejně jako vlnu nechte rozloženou sušit na čisté bavlněné osušce.