Bedlivě si střežíte každé sousto. Kolik zbytečných kalorií a chemikálií vám ale přiteče do těla spolu se „soft drinky“?

Nevyrukujeme s prohlášením, že Coca Cola je jed, který vám rozleptá orgány. Také vám ale tento mok nedoporučíme k častému pití...Coca Cola & limonády:


Mají ohromný obsah cukrů a tělu přináší malou výživovou hodnotu. V jednom litru se skrývá 108 g cukru, tedy více než 27 kostek. Základní složení limonád je podobné: voda, cukr, kysličník uhličitý a kyselina citronová (lepší případy) nebo kyselina fosforečná (horší případy). Jako konzervant se používá zdraví velmi neprospěšný benzoan sodný. Jelikož však limonádu prodává často její lákavá barva, musí se výše zmíněné ingredience opticky vylepšit.


V rámci úspor se často nepoužívají barviva přírodní, ale syntetická, což poznáte na ceně. Většinou platí, že čím levnější nápoj si koupíte, tím je kvalitou horší. Pravidelné pití těchto nápojů neprospívá ani zubům a kostem – vzhledem k přítomnosti kyseliny fosforečné dochází k úniku vápníku z organismu.Coca Cola Light & spol.:


Bývala ve světě i u nás tolik oblíbená – výrobci pyšně hlásili v reklamách i na obalu, že má nula kalorií a že ji můžete pít po litrech a budete stále štíhlá. Jestli je zamlčování půlky pravdy lež, pak můžeme říct, že lžou. „Lightka“ skutečně nemá žádné kalorie, protože je slazena umělým sladidlem, konkrétně aspartamem. Lidé pijící „nízkokalorické dietní nápoje“ přesto začali tloustnout, protože nekalorický aspartam potlačuje tvorbu serotoninu, a to vyvolává touhu po uhlohydrátech.


Když je tělo nedostane, spustí pocit hladu... Už pár let navíc hýbe světem aspartamový skandál – mnoho nezávislých vědců došlo k závěru, že se jedná o látku zdraví nebezpečnou. Ve světě kvůli této aspartamové informaci klesl odbyt Coly Light v posledním roce o více než třetinu.