Mnoho z nás dělá chybu při odličování pleti, zejména očí, a následně i jejich okolí. Především nepodceňujte výběr odličovače - špatná volba mnohdy napáchá více škody než užitku.

Kůžička v okolí očí je totiž obzvlášť citlivá a snadno se podráždí. Proto raději sáhněte po přípravku určeném pro citlivou pleť.

„Nikdy nezapomínejte svou pleť večer odlíčit – perfektně čistá pleť je hlavním bojovníkem proti stárnutí. Nic nepoškozuje jemné oční okolí více než razantní nebo špatné odličování,” varuje kosmetička Lucie Karlíková.

Kromě kvalitních odličovacích prostředků můžete podle odbornice vyzkoušet i čisticí mycí emulze. Pro odlíčení a čištění pleti používejte pouze kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti.

„Nepoužívejte kosmetické přípravky s obsahem alkoholu, který pleť nadměrně vysušuje a podporuje tvorbu dalšího kožního mazu. A nezapomínejte, že čištění je důležité i ráno,” říká Denisa Jasinská z kosmetického blogu.

Jak vybrat správný odličovač očí:


Nejlépe vybírejte takový, který je šetrný, nemastný a maximálně citlivý vůči pleti očního okolí. Pokud neobsahuje žádné oleje, je zároveň vhodný k odličování prodloužených řas nebo jako příprava řas a obočí k dalšímu ošetření, jakým může být například jejich barvení nebo nanášení sér a boosterů podporujících jejich růst,” dodává Denisa Jasinská.

Jak oči odličovat: Odličovač očí naneste na tampon. Jemným pohybem opakovaně setřete oblast očí směrem od středu ven, dokud nebude tampon zcela čistý.

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:34