Máte pocit, že každá řasenka, co vyzkoušíte není tou pravou? Buď málo zvýrazňuje řasy, drolí se nebo dělá pod očima fleky. Zkuste tyto triky:

Nejprve k zrcadlu


Než se vydáte na nákup řasenky, podívejte se na svoje nenalíčené řasy. Co potřebují? Prodloužit, zhustit, natočit, či vše najednou? Podle toho si vybírejte i typ řasenky. Některé jsou prodlužující, jiné objemové, některé natáčí řasy a další dělají i více věcí najednou. Také si uvědomte, kde všude řasenku nosit. Pokud hodně sportujete nebo se pohybujete ve vlhkém prostředí, měla byste používat řasenky, které jsou odolné. Nemusí být přímo voděvzdorné, ale takové, které se smývají až teplou vodou nad 38 stupňů.

Jakou barvu?


Řasenka nemusí být jen černá. Například brunetkám nebo ženám s zelenýma očima sluší hnědé řasenky. Hodí se na denní nošení, a také jsou skvělé na víkend. Zvýrazní barvu očí a působí přirozeněji. Jiné barvy řasenek jsou vhodné na léto, když jste opálená, tak se jich nemusíte bát. Ale všeho s mírou, ostatní líčení by pak mělo být nenápadné.

Kolik investovat?


Neplatí, že čím je řasenka dražší, tím lepší. Měla byste si najít svoji značku a pokud vám vyhovuje, tak té být věrná. A je zbytečné mít několik řasenek najednou. Vždy mějte jednu, maximálně dvě otevřené. Jednu na běžné nošení a jednu voděodolnou, to když třeba jdete plavat nebo když prší.

Pravidelně obměňujte


Každá řasenka vydrží kvalitně pracovat jen určitou dobu. Po dvou měsících je už vyschlá a jsou v ní také bakterie, takže ji vždy po upylnutí této doby nekompromisně vyhoďte.

Co dělat, aby řasenka vydržela?


Ani sebelepší řasenka nebude držet na mastných řasách. Proto pokud používáte dvousložkové odličovače očí nebo odličovací oleje a pak se hned budete malovat, řasy odmastěte ještě micelární vodou. To, že máte od řasenky fleky pod očima může být způsobeno mastným očním krémem nebo mastným korektorem. Než se budete líčit, zbytky přípravků jemně „odsajte“ do papírového kapesníčku.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:55