Během studené zimy tělo vyžaduje tučnější jídla, která mu dodají dost energie k prohřátí, takže se vám pak v květnu může v bikinách rýsovat víc tukových polštářů, než jste zvyklá. Rozhodně ale nepanikařte.

Vědci objevili, že za zimní zálibou v těstovinách, hutných omáčkách, chlebu, červeném víně nebo čokoládě stojí sama matka příroda. Během chladných měsíců se totiž mozku nedostává tolik hormonu serotoninu, který svírá otěže psychiky a ovlivňuje vaši dobrou náladu, a duše si proto navozuje příjemné pocity příjmem tučných potravin. Tomu, že v zimě přiberete pár kilo podkožního tuku, nahrává i nedostatek slunečních paprsků a brzké stmívání, kvůli kterému častěji ustoupíte od odhodlání jít večer cvičit. Jestli jste během studených dní zahálela v posteli s šálkem horké čokolády, zkuste místo sebeobviňování raději tyhle zeštíhlující tipy:

Jaro


Začněte se poohlížet po lehčí stravě, zapojte ovoce, saláty nebo zeleninu připravenou v páře, která vás neochladí tolik jako studené plody. Ty ale k hlavnímu chodu přikusujte také. Čerstvé ovoce a zelenina obsahují hodně vlákniny, a když si je dopřejete každý den, snáz z těla vyplavíte škodliviny nastřádané během zimy.

Léto


Přichází období nadupané večírky, festivaly a zájezdy k moři a na vaše odhalené tělo bude upřena nejvyšší pozornost. Nezapomeňte, že netloustnete pouze po jídle, ale také po alkoholu. Snažte se proto jeho pití držet na uzdě, drinky prokládejte vodou a pamatujte na čerstvé ovoce a přísun tekutin i přes den.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:39