Během odstraňování chloupků může vaše pokožka dost trpět. Buďte k ní milosrdnější s našimi šikovnými tipy.

? Alergie

Zabarví-li se vám pokožka doruda, svědí a pálí, znamená to, že máte alergickou reakci na depilátor či přípravek na holení. Vraťte se proto rychle do sprchy a studenou vodou smyjte dráždivé částečky, které na pokožce ulpěly. Pak zasažené místo přemázněte mastí hydrokortizon nebo preparáty s antihistaminiky, které začervenání zmírní. A příště rovnou vybírejte hypoalergenní kosmetiku.


? Tmavé tečky

Zarůstající chloupky se projeví až několik dní po holení zanícenými černými pupínky. Zbavíte se jich, pokud na ně několikrát denně na pár minut přiložíte nahřátou žínku. Příště pokožku nejprve zbavte odumřelých buněk (třeba peelingem s kyselinou salicylovou či glykolovou) a potom přikročte k samotné depilaci.


? Svědivé pupínky

Když holíte suchou kůži, vyraší vám pupínky okamžitě. Před procedurou raději potírejte porost zvlhčujícím krémem či gelem na holení a nechte tři minuty působit. Vyrážku si přivodíte také používáním tupé žiletky, proto ji vždy po čtyřech použitích vyměňte.


Jestliže jste při depilování voskem příliš razantní nebo jste ho nechala působit moc dlouho, tak si rovněž zaděláváte na červené hrbolky. Ty pak ještě zhorší těsné oblečení. Nechte proto pokožku raději několik hodin dýchat nebo ji zklidněte hydrokortizonem. Podobné účinky zařídíte i pomocí vaty namočené do černého čaje, kterou přiložíte na ránu. Do druhého dne by se podrážděné místo mělo zahojit.


? Svěží po holení

Právě jste si oholila podpaží a teď byste ještě ráda použila sprej či deo kuličku proti pocení. Antiperspiranty ale často obsahují parfémy nebo alkohol, které pokožku zbytečně podráždí. Zvolte raději zvlhčující přípravek s hydratačním krémem. Také můžete sáhnout po minerální variantě Salt of the Earth, 185 Kč. Tenhle přírodní krystal zanechá na kůži tenký film, který bakterie způsobující zápach zničí.