Oční okolí nejvíce prozradí věk. Víme, jak udělat, aby i ono působilo mladistvě!

Odličujte se šetrně


Pokud si každý večer „drhnete“ oči od make-upu, věřte, že vrásek bude jen přibývat. Pokožka okolo očí je velmi jemná a tak potřebuje jemné zacházení. Výborně fungují micelární vody nebo jemné oční odličovače. Naneste je na vatový tampónek, přitiskněte k víčku, nechejte pár sekund působit – tak se líčidla rozpustí a stačí je pak jen směrem dolů, po směru růstu řas, stáhnout dolů.

Péče každý den


Od třicítky ( ale nejlépe od pětadvacítky) je používání očního krému ráno i večer nezbytnost. Vrásky se tvoří nejenom vlivem stárnutí, ale také dehydratace, proto je nutné stále jemné pokožce dodávat vodu a také anti-aging látky, které oční okolí posilují a vyhlazují. Krém nanášejte od vnitřního koutku v vnějšímu a jemně vklepávejte konečky prstů.

Používejte masky


Stejně tak, jako na pleť existují masky, jsou speciální také na oční okolí. Sáhněte po nich vždycky, když cítíte, že oční okolí je vysušené, unavené a kůže pne. Existují dva druhy masek – krémové a pak speciální polštářky, které můžete použít dokonce i přes make-up nebo když třeba letíte v letadle. Jsou skladné a jdou použít kdekoliv.

Mohlo by vás zajímat: Nádherná pleť po ránu? Zkuste noční masky!

  17:00,  aktualizováno  31. března 16:43