Proč se některé ženy rodí se světlými vlasy, jiné po nich touží a jak o ně pečovat, když už je máte?

Před časem jsme podnikli provokativní pokus: Vyslali jsme do města příjemnou brunetu a nechali ji projít pár ulic a kaváren. Měla za úkol spočítat, kolik mužů a žen ji vyhledalo pohledem nebo oslovilo. O. K.


Potom jsme jí nasadili blonďatou paruku a vypustili opět na trasu. Vrátila se zmatená. Okouzlená, ale i vzteklá: „To snad není možné! Vždyť já jsem uvnitř pořád stejná! Tak proč se na mě dívají ženské nenávistně a chlapi se můžou přetrhnout?“Blond vlasy a sex-appeal


Naše pokusná figurantka na vlastní kůži zakusila blonďatý efekt. Vyzkoušela si, jaký sex-appeal lidstvo připisuje světlým vlasům. V čem vlastně vězí? V naší kultuře se světlé vlasy vyskytují hlavně u dětí a postupem času tmavnou. Zatímco brunetky imponují dojmem dospělých, rozhodných a schopných žen, dospělým bytostem se světlými vlasy se mimoděk připisují andělské vlastnosti mladších – naivita, nepoučenost, bezelstnost, mazlivost, otevřenost světu – a taky vyšší plodnost.


Tahle třaskavá směsice dokáže způsobit, že se někteří muži táhnou za blondýnkami jako vosy za medem, a proto není divu, že zatímco s přirozeně světlými vlasy se narodí v České republice pouze deset procent žen, v dospělosti už jich pobíhá obarvených na blond nebo promelírovaných celá třetina.


 

  9:51,  aktualizováno  25. března 2019 17:43