Nečekejte, že se jednou natřete "zázračným" krémem a vrásky budou pryč. Pokud je nechcete, měla byste dělat toto:

Kombinovat složky proti stárnutí s hydratací


Od třicítky je důležité sáhnout po péči, které již bude vyhlazovat vrásky a také působit proti projevům stárnutí. Jenže k tomu je ještě stále velmi důležité pleť hydratovat. Dostatek vody potřebuje každá pleť - mladá i stará. Díky tomu bude pleť krásně hladká a zářivá. Když si tedy půjdete příště koupit svůj nový protivráskový krém, měl by obsahovat například kyselinu hyaluronovou nebo si pod krém, co již máte, aplikujte hyaluronové sérum.

Používat UV ochranu


Díky čemu nejrychleji stárne pleť? Díky slunečním paprskům. Proto je ochrana proti němu důležitá celý rok, nejenom v létě. V zimních měsících, když nesvítí slunce, postačí většinou make-up s UV filtrem nebo denní krém s UV filtrem. Když však slunce začne pálit, přidejte do své péče i speciální ochranné UV fluidy. Naneste je po použití séra, ještě, než aplikujte krém.

Vsázet na antioxidanty


Tyto složky jsou pro mladě vypadající pleť nezbytné. Bojují totiž s volnými radikály, které mají za následek rychlejší stárnutí. Můžete je užívat ve stravě  - jsou například v ovoci nebo teď v zimě zkuste speciální potravinové doplňky. Velmi oblíbené jsou nyní pitné kúry s obsahem přírodních olejů, s rakytníkem a třeba s chlorofylem.

Nezapomínat na oční péči


Oční okolí je velmi tenké a tak nejrychleji prozradí věk - vytvoří se zde totiž velmi snadno vrásky. Oční krém proto patří ke každodenní rutině - nanášejte ho jemným vklepáváním pod oči. Nebojte se sáhnout i po anti-aging péči a po čtyřicítce i po liftingové.

  7:00,  aktualizováno  31. března 14:27