Kroutí se vaše vlasy a dělají si, co chtějí? Mějte je konečně hladké. Stačí jen pár jednoduchých triků:

Začněte u péče


Pokud vaše vlasy stále poletují, je důležité jim dodat hlavně hydrataci. Už při mytí si proto vyberte hydratační šampon a hydratační kondicionér, které vlasové vlákno hloubkově zásobí vodu. Vlas tak bude hladší a nebude tolik poletovat. Uhlazení docílíte také regeneračními přípravky, avšak počítejte s tím, že například jemným vlasům pak bude chybět objem.

Čtěte také: 6 tipů, jak na podzim pečovat o ruce a zpomalit jejich stárnutí


Dodejte vlasům ochranu


Aby byl vlas hladký a rovný, docílíte toho také tepelným stylingem. Jenže velmi vysoké teploty vlas vysušují a také ho můžou poškodit. Po umytí proto před foukáním, žehlením nebo jiným vyhlazováním použijte stylingový prostředek, který vlas obalí termoaktivní vrstvou, která ochrání vlasové vlákno před působím tepla.

http://gty.im/527863746

Místo žehlení zkuste česání


Když si vlasy vyžehlíte, budou okamžitě hladké, lesklé a krásné. Jenže i ta nejšetrnější žehlička nemusí dělat dobře jemným, křehkým nebo lámavým vlasům. Zkuste proto novou alternativu - žehlící kartáče, se kterými je práce velmi snadná. Stačí jen, když se rozhřejí, s nimi pročesat jednotlivé prameny. Uvidíte, jak snadno budou vlasy hladší a krásnější. Navíc je tento způsob k vlasům šetrnější.

Bude vás zajímat: Nejlepší triky, jak vymazat únavu z tváře