Mnoho žen na ní zapomíná, avšak neprávem. Okamžitě dovede vymazat únavu z tváře, rozjasnit a opticky omladit vzhled. Jak s ní pracovat a jakou si vybrat?

Textura


Tvářenek je nepřeberné množství druhů, ale všechny se dělí na dva základní typy: na krémové a na pudrové. Pudrové se nanášejí štětcem a hodí se spíše pro mladší nebo pro mastnější pleť. Straší pleť totiž vysušují a také zvýrazňují vrásky. Pro tu doporučujeme raději mastné tvářenky, které splynou s pokožkou a působí přirozeně.

Barva


Všem, bez rozdílu věku sluší růžová tvářenka – krásně vypadá na mladé slečně i na zralé dámě. Musí však být bez perleti, ta s věkem zestařuje. A proč je růžová tak skvělá? Opticky totiž ubírá léta. Přesně tato barva je totiž na tvářích malých dětí. Vedle nešlápnete ani s odstíny červené, oranžové, evergreenová je meruňková nebo broskvová, či korálová. Barva by však na pleti neměla příliš zářit, musí působit, jako by to byla vaše vlastní.

Čím nanášet


Jak jsme již psali, pudrové tvářenky se aplikují štětcem nebo labutěnkou, krémové tvářenky můžete nanášet prsty nebo houbičkou – tou se do tváří skvěle barva „zapracuje“ a nebudou vidět barevné přechody.

Kam na aplikovat


Pokud máte široký obličej, tak pomůže, když tvářenku nanesete na hranu lícních kostí. Snadným trikem je, že vtáhnete líčka dovnitř – jako byste chtěla našpulit rty – tak uvidíte přesně linii, kam barvu nanést. Když máte úzký obličej, tak se usmějte a tvářenku aplikujte na nejvyšší místa na líčkách – na tzv. jablíčka.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:23