Správně zvolený make-up, oblečení i doplňky dokážou opticky ubrat i několik. Bohužel je to tomu tak i opačně. Čeho se vyvarovat?

Perleťové a třpytivé líčení


Čím je vám více let, tím ubírejte na lesku a třpytu. Proč? Tyto textury si hrají se světlem a stíny a velmi snadno zvýrazní všechny nedokonalosti – vrásky a povadlou pleť. Trošku perleti můžete mít v očních stínech, ale rozjasňovače, tvářenky a rtěnky s třpytovými částečkami jsou zakázané. Raději volte krémové textury líčidel, které vypadají svěže a šťavnatě. Stejně tak se vyhněte perleti i u laků na nehty.

Příliš tmavé vlasy


Aby byly vrásky co nejméně vidět, je důležité je nezdůrazňovat. Velmi tmavé barvy to dělají, protože se odrážejí do pleti a tím více dopadá stínů na vrásky, které jsou pak více viditelné. Vlasy postupně, nenásilně a jemně zesvětlujte. Krásně vypadají prosvětlené partie okolo obličeje nebo jemné jakoby sluncem vyšisované proužky. Barva vlasů by měla být přirozená, nevolte žádné červené a mahagonové odstíny.

Nevhodné šperky


Co dokáže zaručeně přidat roky? Náušnice a náhrdelníky z velmi výrazných a velkých perel – ať už se jedná o pravé perly nebo o umělé. Nosit je můžete, ale musí vždy kontrastovat s vaším oblečením – například perly v uších k bílému triku, džínům a culíku budou vypadat skvěle. Když ale k nim zvolíte pouzdrové šaty a balerínky, budete působit usedle a staře. Raději volte výrazné grafické formy šperků ze zlata a stříbra nebo úplný minimalismus. 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:41