Správně zvolená barva vlasů může nejen rozzářit vaši pleť, ale navíc oživit celkový vzhled. Při barvení je důležité si uvědomit, že barvy se na vlasech nevrství – světlejší odstín nepřekryje hnědé vlasy, aniž byste je předtím odbarvila. Pokud chcete docílit svého vysněného odstínu, následujte několik zlatých pravidel.

Důležitou roli hraje základ

Zesvětlení či ztmavení vlasů okamžitě oživí váš účes, ale jak praví první zlaté pravidlo, vybraná barva by se od té původní měla lišit maximálně o dva odstíny. Barvy na vlasy bývají rozděleny do deseti úrovní, popisující jejich odstíny – desítkou se označují nejsvětlejší odstíny a směrem k jedničce se barvy postupně ztmavují. Pokud si před začátkem barvení správně určíte původní odstín vlasů, snadno určíte, které barvy na vás budou vypadat nejvíce přirozeně.

Poznejte odstín své pleti

Druhým zlatým pravidlem je poznání podtónu vaší pleti. Ten určuje, jaké barvy oblečení, doplňků a především vlasů vám nejlépe sednou. Existují dva základní typy: teplý a studený, někde na pomezí se pak nacházejí šťastlivci s neutrálním podtónem, kterým sluší téměř vše. Hříva v popelavých nebo temně fialovo-červených odstínech rozzáří majitelky pleti se studeným nádechem, zatímco zlatavé, měděné, mahagonové a kaštanové kadeře budou nejlépe vynikat vedle pleti s teplým podtónem.

Barva očí také rozhoduje

Říká se, že oči jsou oknem do duše, a to platí i pokud se rozhodujete o nové barvě vlasů. Barva očí společně s barvou vlasů a podtónem pleti tvoří nerozlučnou trojici, určující přirozenost vzhledu. Modré oči krásně vyniknou u blonďatých či světle hnědých vlasů, zatímco oči oříškové barvy prozáří tmavší blond nebo teplá, měděná hnědá. Vlasy s odlesky do červena vypadají skvěle u zelených očí.

Pokud chcete dosáhnout skutečně intenzivní, lesklé barvy a zároveň vlasy provonět omamnou květinovou vůní, sáhněte po barvách Color Sensation od Garnier. Jejich složení je obohaceno o perleť a květinové oleje, díky nimž jsou vlasy po obarvení vyživené a zářivé.

  12:18,  aktualizováno  24. března 2019 14:33