Trápí vás mastná, problematická pleť, která nejde zamaskovat ani silným make-upem? Tohle funguje:

Odličování v několika krocích

Zdravá pleť je čistá pleť. Aby mohla „dýchat“ a nezanášela se, je velmi důležité ji pravidelně čistit a odličovat každý večer. Nejprve musíte odstranit make-up z očí, ale i z pleti. Použijte k tomu micelární vodu a měňte vatové tamponky tak dlouho, dokud nebudou čisté. Pak pleť umyjte čistícím gelem nebo pěnou, které použijete ve spojení s vodou, kterou přípravek i smyjte. Vodu nepoužívejte příliš horkou, ta dráždí produkci mazových žlázek. Jako třetí krok dočistěte pleť čistícím tonikem.

Poznejte svoji pleť

To, že je kůže problematická, může být spojeno i se špatně zvolenou kosmetickou péčí. Vaše pleť může být např. citlivá a pokud ji stále dráždíte silnými přípravy proti akné, tak se co nejvíce brání a stav pleti se jen zhoršuje. Zkuste si tedy nechat poradit od odborníků v salonu, jaký typ pleti přesně máte a pak teprve vybírejte vhodnou kosmetiku.

Zkuste jílové masky

Aby byla produkce mazu v normálu, používejte pravidelně, jednou až dvakrát týdně čistící pleťovou masku, která obsahuje jíly, které výborně absorbují přebytečnou mastnotu a odstraňují z hloubky všechny nečistoty.

Detox zevnitř

Problematická pleť souvisí také se stavem celého organismu. Zkuste proto přírodní detoxikační kúru, která vyčistí tělo zevnitř. Skvělé zkušenosti máme se sladkovodní řasou chlorelou, která na sebe dobře váže toxiny a všechny odpadní látky z těla. Při pravidelném užívání už po dvou měsících uvidíte, že vaše pleť bude čistější a méně problematická.

 

 

 

 

  10:45,  aktualizováno  24. března 2019 15:04