Doporučujeme

Řasy, bahno, voda. Vyzkoušejte dary moře pro vaši krásu

  • 0
Moře je nekonečným zdrojem látek, které mají blahodárný vliv na lidské tělo – krášlí, léčí a ozdravuje. Ale je daleko, nechcete si tedy kousek hlubin oceánu přinést domů?
Ilustrační fotografie

Vyrazit k moři, aspoň pár dnů si užívat slané vody, pláže a odpočinku, to by chtěl asi každý. Jenže moře je trochu z ruky, možnosti jsou omezené, bude tedy praktičtější udělat si soukromou thalassoterapii doma.

Že netušíte, co to je? V kostce řečeno, thalassoterapie je tisíce let stará terapeutická metoda, která využívá blahodárného vlivu moře a jeho darů. Mořská voda, sůl, řasy či bahno, to vše dokáže udělat s pokožkou a vlastně i s celým tělem divy. Kůže se prokrví a očistí, vlasy a nehty získají zdravý vzhled. Cílem je celková regenerace a hlavně relaxace, moře pozitivně působí i na nervovou soustavu.

Thalassoterapie se běžně provádí ve specializovaných centrech, ale v menším měřítku se dá vyzkoušet i v domácím prostředí. Pravda, pokud se rozhodnete použít mořské bahno, nebude to úplně „čistá“ akce, trocha nepořádku ale za ty výsledky stojí. A co konkrétně můžete otestovat?

ilustrační snímek

Samá řasa

Mořské řasy bývají mnohými považovány za jídlo budoucnosti. Asijská kuchyně jich ostatně využívá hojně, není divu, řasy jsou plné jódu, stopových prvků a bílkovin, napomáhají detoxikaci organismu, dokážou rozpouštět tuky, jsou prostě zdravé. Dají se konzumovat, ale též je možné aplikovat je zevně, často bývají součástí pleťové a vlasové kosmetiky.

Jestli jste právě v procesu hubnutí, můžete vyzkoušet zábal z mořských řas. Odvede z těla přebytečnou vodu i toxiny a výsledky jsou patrné ihned. Drcené mořské řasy smíchejte s teplou vodou tak, aby vám vznikla hustá kaše. Tu pak naneste na inkriminované partie, omotejte je potravinářskou fólií a v teple (nejlépe pod dekou) odpočívejte zhruba 45 minut.

Následně si dopřejte vlažnou sprchu a ošetření pokožky hydratačním krémem či olejem.

ilustrační snímek

Bahnitá stopa

Bahno z Mrtvého moře se podle všeho stalo oblíbeným kosmetickým pomocníkem egyptské královny Kleopatry. Není divu, sice nevypadá vábně, ale dokáže si poradit s drsnou a popraskanou pokožkou, zatočí s nečistotami a dovede zklidnit i zvlhčit pleť. 

Mořské bahno zakoupíte i v české lékárně, aplikujte jej jednoduše jako pleťovou masku nebo zábal.

dovolená

Sůl, voda a zase sůl

Mořská voda obsahuje jód, draslík, sodík a plno dalších minerálů, obzvlášť ta, za kterou se jezdí k Mrtvému moři, představuje pro lidské tělo přímo blaho. Z čím větší hloubky voda pochází, tím je lepší, výrobci pleťové kosmetiky ji často čerpají i 20 metrů pod hladinou. A na co konkrétně se dá použít?

Extra tip

Na oslabenou imunitu, vyrážky a akné se doporučuje mořskou vodu pít, což ale neznamená, že byste měli při plavání v moři slanou tekutinu polykat. Pro tyto účely se čerpá voda z hloubky skoro 40 metrů, navíc ve značné vzdálenosti od pobřeží, která se následně ještě filtruje. 

Je skvělá na vlasy. Sice se říká, že u moře kštice trpí, ale k tomu dochází spíš vlivem slunečního záření, moře samotné má příznivý vliv na vlasy a hlavně vlasovou pokožku, kterou krásně vyčistí. Pokud vás trápí lupy nebo mastné kadeře, svěřte se moři. Nebo si kupte balenou mořskou vodu či peeling z mořské soli. S jeho pomocí si před umýváním vlasů udělejte jemnou masáž hlavy, následně sůl opláchněte a použijte šampon a kondicionér.

Vůbec nejlepší ale bude udělat si malé moře ve vaně. Mořská koupel má antibakteriální, protizánětlivé i relaxační účinky. Postačí sůl do koupele a horká voda, v lázni byste měli zůstat alespoň 20 minut, pak je nutné dát si sprchu a natřít se tělovým krémem.


  • Vybrali jsme pro Vás