Batohy jsou módní, stylové a navíc jejich nošení ocení i vaše záda. Když si nějaký ten kvalitní batoh pořídíte a zaplatíte za něj nemalé peníze, měla byste o něj také umět správně pečovat. Jedině tak vám dlouho vydrží! Při čištění dodržujte těchto 5 zásad.

1. Prohlédněte všechny komory, kapsičky, jestli tam náhodou něco nezůstalo, vše, co tam nepatří, vyndejte.

2. Podívejte se na údržbový štítek – nejčastěji bývá v hlavní komoře, všitý do švu. Podívejte se, jaký způsob čistění doporučuje výrobce batohu.

3. Nikdy batoh neperte v pračce, pokud to výrobce nedoporučí. Mohlo by dojít k poškození speciálních zádových systémů, popruhy se mohou zachytit v pračce a pračku poničit, případně může dojít i k odření příslušenství jako jsou zipy apod. Prací prášky jsou poměrně silné a mohou poničit látku, a to nejen vyblednutím barev.

Deichmann

4. Nejprve se zaměřte na větší či specifické skvrny – použít můžete odstraňovače skvrn určené pro textil, které najdete v běžné síti drogerií.

5. Poté řešte a čistěte běžné zašpinění způsobené například odkládáním batohu na zem. Batoh čistěte vlhkým hadříkem nejlépe z mikrovlákna nebo houbičkou a použijte jemný, čisticí prostředek. Tím může být například mýdlo nebo tekutý prací prostředek na jemné tkaniny, který smícháte s vlažnou vodou.