Jemné vlasy trápí většinu Češek. Co s tím?

Vynechejte péči, která zatěžuje


Jestliže máte jemné vlasy, potřebujete, aby měly objem a ne, aby hned zplihly. To, že budou těžké a uhlazené u hlavy způsobí, když budete používat šampóny, kondicionéry a masky, které jsou velmi regenerační a výživné. Jemné vlasy potřebují lehkou péči, která hydratuje a která vlasům dodává plnost. Velmi důležité je vlasy po regeneraci dobře vymýt - zbytky kondicionéru nebo masky můžou rychlé plihnutí vlasů.

Pozor oleje


Olejové přípravky mohou vlasy také zatížit. Používejte je proto jen do konečků na závěrečnou péči. Olejové zábaly jsou skvělé, ale po nich budou vlasy velmi těžké. Proto je pak velmi důkladně vymyjte a dopřávejte je svým vlasům jen občas.

Dobře vybírejte styling


Na vlasy bez objemu se hodí pěnová tužidla a přípravky, které nazvedávají vlasy od kořínků - speciální objemové spreje. Mezi jednotlivými mytími pomůžou také pudrové přípravky a pudrové spreje nebo suché šampóny.

Foukejte


Jemným vlasům pomůže také vyfoukání přes kulatý kartáč, kdy je nadzvedáváte směrem od hlavy. Pomáhá, když foukáte jednu část hlavy, když vyfoukané pramínky přehodíte přes druhou stranu hlavy. Velmi důležité je foukat vlasy po částech.

  6:33,  aktualizováno  21. března 2019 8:18