Pokud nahlédneme pod pokličku budoucích trendů, zjistíme, že v podzimních dnech se budou nosit hlavně dva styly. Jedná se o ryze elegantní módu prolínající se se sportovními kousky. Což je dobrou zprávou hlavně pro ty z vás, co milují sofistikovaný vzhled, ale zároveň kladou důraz na pohodlí.

V hlavní roli tenisky

Pouzdrové sukně, rovné či rozšiřující se kalhoty, bílé košile, saténové halenky, obepnuté roláky, dobře padnoucí sáčka - tyto a další oděvy budou na piedestalu módního diktátu budoucí sezóny. Business look získá na podzim zelenou. 

Aby však modely nepůsobily až příliš fádně až škrobeně, návrháři je doporučují kombinovat s doplňky sportovními. Zaměřit bychom se měly především na tenisky.

Converse přichází s novou kolekcí Renew, která klade velký důraz na rozměr udržitelnosti. Kultovní silueta Chuck Taylor All Star mění svrchní materiál. Nové unisexové modely jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného polyesteru, který pochází z použitých PET lahví. 
Značka Converse si dává za cíl vyrábět tenisky více udržitelně, a to používáním recyklovatelných materiálů a vynalézáním nových metod výroby.

Converse přichází s novou kolekcí Renew, která klade velký důraz na rozměr udržitelnosti. Kultovní silueta Chuck Taylor All Star mění svrchní materiál. Nové unisexové modely jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného polyesteru, který pochází z použitých PET lahví. Značka Converse si dává za cíl vyrábět tenisky více udržitelně, a to používáním recyklovatelných materiálů a vynalézáním nových metod výroby.

Je jedno, jestli dáváte přednost plátěné variantě, nebo té s masivní podešví, pohodlné obutí vám pro následující čas rozhodně nesmí chybět.

Tenisky k elegantním oděvům perfektně padnou.

Z kolekce: Mohito

Tenisky k elegantním oděvům perfektně padnou. Z kolekce: Mohito

Kombinace elegantního a sportovního stylu je vhodná pro všechny ženy.

Z kolekce: Reserved

Kombinace elegantního a sportovního stylu je vhodná pro všechny ženy. Z kolekce: Reserved

Jak propojit dva rozdílné světy?

Je to zcela jednoduché. Postačí, když si vyberete alespoň dva druhy tenisek, nejlépe v odlišném provedení, které dodají sofistikovaným kreacím ten správný neotřelý říz. 

Doporučujeme si pořídit nadčasovou klasiku, která bude vždy in. Tou jsou „plátěnky“ s bílou špičkou ve variantě pod či nad kotníky. 

Je už na vás, pro jaký střih se rozhodnete. Výhodou plátěných tenisek je, že skvěle korespondují s kalhotami různých délek a provedení, stejně jako se sukněmi a šaty. 

Využijete je téměř po celý rok, výjimkou jsou pouze tuhé mrazy. I v tomto případě však známe řešení, kterým jsou zimní tenisky s koženou povrchovou úpravou a hřejivým beránkem uvnitř boty.

Sportovní doplňky se stanou naprostou nutností.

Z kolekce: Deichmann

Sportovní doplňky se stanou naprostou nutností. Z kolekce: Deichmann

Neopomíjejte kabelky

Abyste byla vyfiknutá dle aktuálního módního diktátu, je potřeba se vyzbrojit také kabelkami se sportovním šmrncem. Mezi ně patří ledvinky a batohy. 

Obě varianty jsou nejen in, ale také nesmírně praktické. Ruce máte volné, váhu rozprostřete do více částí, než je pouze jedno rameno a předloktí, a tak vám poděkuje i vaše páteř. 

Ledvinky a batohy se v současnosti vyrábějí z kůže či koženky, čímž se zmírní jejich streetový, mladistvý duch, působí tak více žensky. 

Skvěle působí výrazné barvy, jež rozbíjí monotónní vzhled. Je však pravdou, že černá varianta je nesmrtelná a hlavně univerzální. Není tak důvod se jí vyhýbat.

Transparentní ledvinka a bílý batoh, jeden z absolutních hitů budoucí sezóny. Z kolekce: Stradivarius

Transparentní ledvinka a bílý batoh, jeden z absolutních hitů budoucí sezóny. Z kolekce: Stradivarius

Módní tip: Když už jsme zmínili barevné provedení, v budoucnosti bude mezi doplňky kralovat barva bílá. Což je celkem paradoxem, jelikož všechny dobře víme, jak nepraktická je. Stylisté však mají jasno: kdo nebude mít alespoň jednu bílou kabelku a obutí, jakoby nebyl.

I ledvinka může být elegantní. Tenisky bez obav oblékněte k saténovým šatům.

Z kolekce: Zara

I ledvinka může být elegantní. Tenisky bez obav oblékněte k saténovým šatům. Z kolekce: Zara

  0:02
Témata: móda, Renew