Máte najednou více pupínků, pórů a je vaše pleť podrážděná? Chybu hledejte ve svém kosmetickém kufříku!

Tak schválně, kdy naposledy jste si myla svoje štětce na pudr a na nanášení make-upu? A co houbičky? Že nevíte? Tak tady asi bude jádro problému! Vždyť jen si to představte, co všechno se v chloupcích a houbičce ukrývá - kromě starých líčidel také maz, žluklý tuk, prach a opravdu mnoho bakterií! To všechno, když se nanese na pleť, tak není divu, že je nečistá a citlivá.

Kosmetické štětce a houbičky byste si měla umývat nejméně jednou týdně. Existují k tomu speciální jemné šampóny nebo můžete použít dětský šampón na vlasy. Štětec namočte ve vlažné vodě, do dlaně si dejte trošku šampónu s vodou a chloupky v dlani jemně kružte. Nikdy byste neměla chloupky umývat tak, aby každý šel a jinou stranu - to štětec ničí. Pak šampón vymyjte ve sklenici s vlažnou vodou, kterou několikrát vyměníte. Pak přebytečnou vodu z chloupků stáhněte prsty po směru chloupků a nechejte štětec uschnout na vzduchu postavený ve skleničce.

Houbičku na make-up také vymyjte šampónem a dobře ji pod tekoucí vodou vymyjte. Nikdy ji nekruťte, ale vodu jemně vymačkejte a nechejte na vzduchu uschnout.

Pokud nemáte přístup k vodě a potřebujete SOS rychlé čistění, existují speciální čistící desinfekční spreje, které je stačí na chloupky nastříkat a vše vytřít papírovým kapesníčkem. Nebo zkuste speciální čistící instantní houbičku. A ještě jedna rada na konec: kosmetické štětce, ani houbičky nikomu nepůjčujte!