Do Rumunska? A na dovolenou? My říkáme rozhodně ano!
Rumunsko je totiž nádherná země a toulky po rumunských horách a objevování malých místních městeček je doslova balzámem na duši! A to nemluvíme o všudypřítomných ovcích, čápech, pejscích, a hlavně rumunském jídle!

Uznáváme, že Rumunsko není zrovna typickou turistickou destinací, což je ale vlastně ve výsledku výhra! Jako turisty si vás tady totiž váží, příroda je téměř nedotčená, lidé jsou milí a vstřícní a prostě celkově tady panuje příjemná a poklidná atmosféra. Pozor, je nakažlivá. Na co vás nalákáme a co byste si neměly nechat v Rumunsku ujít?

Hory

Rumunsko, to jsou především nádherné dechberoucí hory! Třeba pohoří Piatra Mare, Bucegi, Piatra Craiului, Ciucaş Ceahlău, Făgăra? a taky bychom mohli pokračovat dál a dál. Každé z pohoří má něco do sebe, třeba v Bucegi se vrcholu hory Caraiman nachází pamětní kříž obětem první světové války. Když budete mít štěstí na dobré počasí, budete se moct pokochat nádherným výhledem. Za vidění stojí také horský silniční přechod Transfăgără?an, na nějž je nejkrásnější pohled z vrcholku hory. Dokonalé insta místo.

Pohoří Bucegi

 

Transfăgără?an

  3:50,  aktualizováno  24. března 2019 14:39