Místo aby si užívali společné chvíle, nemůžou se odlepit od svých telefonů! Mnoho partnerských vztahů je kvůli tomu vystaveno tvrdé zkoušce.

Dobrá komunikace vždy patřila k důležitým předpokladům šťastného vztahu. U mnoha párů ale právě tohle přichází hodně zkrátka, protože mobil má prostě přednost. Partnerský vztah ale nemůže dlouhodobě existovat bez soustředěného hovoru a naslouchání.

Možná vás už někdy při cestě autobusem nebo vlakem napadlo, že vlastně nevidíte ani jeden obličej, jen hlavy skloněné k mobilům. Všichni spolucestující jsou ponořeni do esemeskování, čtení zpráv nebo hraní her.

Nikdy dříve neměla technika tak velký vliv na náš život. Jsme stále online – i když jde zrovna o lásku. 

Místo abychom se rozhlédli kolem sebe, věříme více seznamovacím aplikacím, které nám mají zprostředkovat vhodného partnera.

Nabízí se nekonečný výběr a my v něm listujeme jako v katalogu. Jistě, někteří svého partnera takhle našli, ale druhým dělá potíže se – i přes velkou nabídku potenciálních protějšků – zamilovat. Heslo zní „nezávazně“.

Jak jsme na tom?

37 % z nás si potají přečetlo zprávy v mobilu svého partnera. 

80 % lidí sdělí svému partnerovi přístupový kód ke svému smartphonu. 

19 % lidí se hádá kvůli času, který tráví jejich partneři na telefonu. 

30 % Čechů se kvůli používání mobilu baví s partnerem daleko míň. 

18 % lidí sleduje současný život expartnera na sociálních sítích. 

11 % Čechů pociťuje negativní vliv mobilu na intimní život. 

Mobil změnil také partnerství. Na jedné straně si píšeme více zpráv a máme víc kontaktu než páry v dřívějších letech, na druhé straně ovšem kvůli chybějící gestikulaci a mimice dochází častěji k nedorozuměním, nebo dokonce k hádkám.

A stáváme se víc nedůvěřivými. Když nedostaneme hned odpověď, začnou se nám hlavou okamžitě honit různé fantazie. Vymýšlíme si problémy, které neexistují, a pochybujeme o svém vztahu. Kdy jsme si to vlastně přestali důvěřovat?

Chytré telefony jsou samozřejmě velice praktické. Přesto bychom si měli naléhavě položit otázku, jak velkou moc nad naším životem mají, a dávat pozor, aby neměly negativní vliv na náš partnerský vztah.

Zkuste tedy mobil častěji vypínat a dívejte se svému milému do očí.