Pro všechny milovníky pohádek přichází na podzimní knižní trh příběh Fína Čokoláda vyprávějící o dobrodružstvích čokoládové holčičky Fíny a jejích přátel, kteří žijí v Muzeu čokolády a marcipánu v Táboře.

Knihu o síle kamarádství, ale i zlobě a potrestání a v neposlední řadě o kouzelné moci čokolády, napsali Veronika Hájková a Filip Rožek. Ilustracemi ji doplnili Veronika Vacenovská a Lukas Weird. Stejnojmennou audioknihu čte a titulní píseň k ní nazpívala Lucie Vondráčková.

„Kniha mě okouzlila, s nabídkou spolupráce jsem proto souhlasila okamžitě. Na rozdíl od autorů, ilustrátorů, zvukařů a dalších, kteří na vzniku takového projektu pracují od nevidím do nevidím, je to pro herce většinou šlehačka na dortu. Za den máte všechno krásně namluvené, nazpívané. Byla to radost,” netají se Lucie Vondráčková nadšením z práce na pohádce, jejíž dějiště – táborské Muzeum čokolády a marcipánu si předem i zajela osobně prohlédnout.

„Pak se mi knížka krásně načítala, když už jsem ty prostory znala a přesně věděla, kde se zrovna Fína pohybuje. Nejvíce se mi asi líbí sklep, kde chrní pekelníci. Opravdu tam v Táboře je peklo! A v knížce samozřejmě taky,” dodává Vondráčková, která pohádky ráda předčítá i svým dětem. „Spojit knížku, mluvené slovo a laskavé příběhy je, myslím, v dnešní době pro děti hodně důležitá věc,” uzavírá Vondráčková.„V příběhu se říká, jak moc je důležité dělat věci srdcem. Protože když něco děláte srdcem, děláte to nejlíp na světě!“ Vyzdvihuje jednu z myšlenek knihy spisovatelka Veronika Hájková. Druhý z autorů knížky Filip Rožek k tomu dodává: „Díky odvážné povaze mé dcery jsem si uvědomil, jak je pro děti dnes důležité být statečný. Prostě nenechat se odstrčit. A takovou jsme se pokusili vytvořit Fínu.“V audioknize je navíc pět písniček, které napsal a otextoval Lukáš Fišer. Zpívají vedle Lucie Vondráčkové Milan Peroutka, Jiří Krampol a další.

Animovaný klip Fína Čokoláda vznikl v Táboře ve studiu Apeman.cz v režii Kristiána Popivčáka a Jakuba Dvořáka.

Křest knihy o statečné čokoládové holčičce Fíně, zahořklém Čokožroutovi, panu Marcipánovi, BonBonovi, Chilli Kostičce, Naty a vlastně o celém tajemství Muzea čokolády a marcipánu v Táboře, na kterém bude také slavnostně odhalena čokoládová socha Fíny, se uskuteční 13. října v Táboře v rámci festivalu čokolády – Čokoládování.

Více na www.cokomuzeum.cz.

  0:49,  aktualizováno  24. března 2019 14:40