Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Yeti Sports 6: Big Wave – sněžný muž na surfu

  12:00aktualizováno  4. ledna 2005 12:16
Další díl kultovní série flashových sportů je tu a spolu s ním i zbrusu nová a zábavná disciplína. Tentokrát se podíváme na Havaj a užijeme si něco řádění ve vlnách. Necháte se pozvat do zábavného světa Yeti Sports 6?
80

Yeti Sports 6: Big Wave

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Hilgert

Stáhnout

Yeti Sports 6Sněžný muž a jeho neortodoxní sportovní disciplíny – to už je ve světě volně šířitelných titulů obří pojem. Z nenápadných flashovek se stal kult a na vydání nového dílu netrpělivě čekaly tisíce fanoušků po celém světě. Po pěti stále šílenějších a hratelnějších disciplínách (od vrhu tučňáků, přes jejich odpalování na terč až třeba ke golfu v africké savaně) je tu Yeti Sports 6, který nese podtitulek Big Wave. Povedlo se napodobit a nejlépe ještě překonat zábavnost a návykovost předchozích dílů? Úkol je to nanejvýše obtížný, už úvodem lze ale říci, že se Chris Hilgert opět vytáhl a rozhodně dobré jméno celé dlouhé ságy nikterak nepoškodil.

Sněžný muž, tučňáci a další tradiční účastníci sportovních hrátek opět, jak je to již jejich dobrým zvykem, změnili lokaci. Z rozpálené Afriky se přesunuli na neméně slunnou, avšak mnohem pohodlnější Havaj a na pláži Kailua se rozhodli užít si trochu dovolenkové zábavy. I odpočívat je ale třeba aktivně, a tak yetti naskočil na oblíbenou atrakci západních turistů, surfovací prkno, a vydal se vstříc nebezpečným vlnám.

Herní systém šestého dílu Yeti Sports je velmi jednoduchý. Sněžný muž se veze na vlně, jež se postupně zmenšuje. Yeti Sports 6Tato její vlastnost slouží zároveň jako ohraničení časového limitu, v němž se vodní řádění odehrává. A cílem není nic jiného, než získat pokud možno co nejvyšší počet bodů, překonat všechny rekordy a zapsat se do online spravovaných high score tabulek.

Nadchází čas pro kulantní otázku: jak ale k oněm bodům přijít? Hlavní je udržet se co nejdéle na vlně - pád do hlubiny znamená ztrátu života a výrazný postih. Utěšený způsob zvyšování stavu konta je pak divoká jízda, které padne za oběť co nejvíce tučňáků. Neodbytní pronásledovatelé sněžného muže ve všech krajích světa, kam se podívá, nechybí ani zde. Vyskakují náhodně z moře a drží se svými krátkými křídly ve vzduchu, posměšně přitom na trápícího se yettiho pokřikujíce. Jejich sražení plochou či hranou prkna je hodnoceno dle stylu a účinnosti a představuje nejsnazší způsob, jak si pomoci ke slušnému výsledku.

Tím ale hratelnost nekončí - yetti může předvádět různé surfařské frajeřinky a hra kupříkladu měří výšku skoků, kterými se vznese nad zpěněný vrchol vlny. Zpočátku se zdá obtížnost Yeti Sports 6 přehnaná, v diskusních fórech na homepage se ale najdou lidé, kteří nahráli i několik desítek tisíc - a neváhají se podělit o zkušenosti, kterak toho lze dosáhnout.

Yeti Sports 6Po grafické stránce je Yeti Sports 6 stejně roztomilý jako jeho předchůdci. Prostředí moře sice není tak krásné a bohaté jako africká džungle se spoustou zvířátek, ale proti vizuální (a nakonec i zvukové) stránce nelze přesto nijak protestovat. Autoři odvedli svou standardní, velmi dobrou práci.

Závěrem tedy nezbývá než konstatovat, že série Yeti Sports rozhodně není jen nastavovanou kaší. Autorovi neustávají dobré nápady na neortodoxní sportovní disciplíny a komplexnost i hratelnost s postupující číslicí v názvu roste, což je jev výjimečný nejen na volně šířitelné scéně. Vivat Yeti Sports 6, vivat Chris Hilgert, vivat dobrá počítačová zábava!

P. S.: Normálně to neděláme, ale rozhodli jsme se vydat hru, i když ještě není k mání v jiné, než online podobě. Jakmile se objeví jako soubor ke stažení, samozřejmě ji umístíme i na náš server a vy si ji tak budete moci stáhnout k sobě na počítač. Zatím, prosím vezměte zavděk alespoň touto formou dvou odkazů.

Doplnění (10:00): Yeti Sports 6 jsou již i ke stažení v ZIP podobě, do tabulky jsme tedy přidali odkaz na oficiální download a náš vlastní lokální (rychlý) mirror.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 95 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...