Ultimate Bruce Lee - remake staré bojovky

aktualizováno 
Pamatujete klasiku jménem Bruce Lee? Ať už je vaše odpověď kladná nebo záporná, v obou případech si budete mít možnost vyzkoušet jak hru originální tak i její podařený remake.
74

Ultimate Bruce Lee

Platforma: Freeware
Výrobce: Trevor Storey, Stuart Collier, Chris Nunn (music)

  • skvělá grafika
  • několik různých variant
  • po chvíli nudný způsob boje

Stáhnout

Ultimate Bruce Lee

Ultimate Bruce LeeCo všechno by měl obsahovat takový plnohodnotný remake, to je podnět na poměrně dlouhou diskuzi. Správně by totiž měl nabídnout zábavu pro ty originálem nedotčené, ale zároveň důvod pro pamětníky zamáčknout nejednu slzičku v koutku oka. A myslím si, že právě Ultimate Bruce Lee všechny tyto hlavní cílové kategorie bez problémů pokryl.

Jakou hrou se tvůrci inspirovali to je poměrně jasné. Jde o bojovku podobnou Bruce Lee, vlastně v jistém smyslu i naprosto totožnou. Pro maximální spokojenost případných pamětníků se totiž autoři dopustili takové malé lsti a přímo do hry zakomponovali původní předlohu. V praxi to tedy vypadá tak, že vás vedle úvodní obrazovky přivítá také hlavní menu, kde vyberete počet hráčů (je možné hrát v Ultimate Bruce Leejednom proti PC, ve dvou proti PC nebo jednoduše ve dvou proti sobě). K tomu slouží speciální herní módy, z nichž se bude většina teprve odemykat a to na základě vašich výkonů v levelech předešlých. Jedním z těchto módů je také původní originál, který od moderního remaku poznáte na první pohled. Barvy jsou tak trochu jednoduché, grafika kostičkovaná. Hratelnost je ale kupodivu velmi podobná s nově vytvořeným přepracováním, což svědčí o dobře provedené práci.

Dobré je povědět si také něco o příběhu, v němž sehraje svou roli Bruce Lee, jehož jméno je již v samotném titulku, no a pak také nápoj nesmrtelnosti, po němž se v tajné nepřátelské pevnosti pídí. To ale neUltimate Bruce Leebude tak snadné, váš protivník totiž disponuje silnou a téměř neomezenou armádou složenou z několika základních jednotek. Mezi ty nejtypičtější se řadí černý ninja ohrožující vás svou dýkou no a pak samozřejmě zelená obluda, která v moderním zpracování vypadá daleko lépe, než tomu bylo dříve. Vy, stejně jako ti stojící proti vám, používáte speciální bojové techniky orientující se především směrem mocných kopanců, které jsou přímo spojené s chvilkovým letem vzduchem. Tyto rány jim budete uštědřovat jednu po druhé a to nejlépe tak, abyste nakonec z bitvy vyšli jako vítězové, v klidu sebrali všechny lampy v okolí a vydali se do další oblasti.

Hodnotit grafickou stránku je jako hodnotit několik spolu nesouvisejících celků. Jednak je tu mnoho let starý originál, který dnes již po vizuální stránce asi nikoho neuctí. Na druhou stranu je zajímavým srovnáním a vzpomínkou oproti modernější verzi. Hratelnost se vydařila na výbornou a skvěle kopíruje samotnou předlohu. V této otázce tedy nelze mít jakýchkoliv připomínek.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 38 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz