Super Crate Box - bez střelby ani ránu

aktualizováno 
Arkáda plná zbraní a zběsilého tempa, kde každý skok rozhoduje o vašem dalším bytí a nebytí.
74

Super Crate Box

Platforma: Freeware
Výrobce: Vlamberr

  • retrovzhled
  • frenetická akce
  • trochu povrchní koncept

Stáhnout

Super Crate box

Super Crate boxPokud chcete být úspěšní v jakékoliv oblasti, musíte proniknout ke kořenům daného oboru. Obchodníci musí ovládat zbožíznalství a kuchaři ingredience, ze kterých vaří. Podobně znají profesionální hráči strategií informace o všech jednotkách. Dnešní hra sice není nadupanou 3D střílečkou, přesto u ní musíte naprosto nezbytně znát všechny zbraně. Pokud patříte mezi starší ročníky, možná vám jen letmý pohled na statické obrázky připomíná arkádovou klasiku Bomb Jack.

A je pravdou, že Super Crate Box s ní má několik společných znaků. Hrací plochu tvoří plošinky nad sebou a soupeři se objevují z jednoho místa nahoře a postupně seskáčí až do jakéhosi pekelného propadla. Tato informace je taktéž důležitá pro vaši strategii. S nepřáteli se totiž do křížku téměř určitě dostanete. Podle konkrétního typu zbraně si na ně můžete počkat nahoře u vstupu nebo naopak dole a přeskakováním propadla se jim vyhýbat bez nutnosti střelby. S většinou zbraní se ale takto "poflakovat" nemůžete a musíte se vydat někam na vyšší plošinky, rychle skákat a střílet.


Super Crate boxSuper Crate Box na vás vyrukuje s poměrně přísným trénikem, kdy se po každém neúspěchu vrátíte zpět. Samotná hra je však mnohem benevolentnější, prakticky máte neomezený počet životů. Přesto nebude postup do dalších kol vůbec snadný a ono to spíše bude vypadat, že si autoři dělají z hráče legraci a jakoby říkali: "Tak tady máte další zbraně, teď už snad konečně vyhrajete." Přitom pro postup dál stačí na první pohled maličkost: sesbírat deset beden, jež se postupně objevují náhodně na plošinkách. Pověstný háček je v tom, že v každé bedně se nachází jiná zbraň a vy musíte během několika vteřin zareagovat. Některé mají ničivý účinek a dají se použít na nejsilnější soupeře, jiné vyžadují rychlý pohyb. Po sesbírání určitého množství beden se rozšíří váš zbraňový arzenál. Mnohdy vás to ale spíše Super Crate boxnaštve, protože postupně se získáte i zbraně, které nadělají víc škody než užitku.


Grafika svým minimalismem a textury s obrovskými pixely odkazuje na staré arkády. A Super Crate Box do tohoto exkluzivního klubu patří. Jedna bychom ho mohli považovat za alternativu k Bomb Jackovi, jednak svou obtížností je výzvou i pro zkušené hráče.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz