Running Sheep - ovce v ohrožení

  16:29aktualizováno  16:29
Vaše stádo ovcí unesli zlí mimozemšťané. Dokážete je provést všemi nástrahami vesmírného korábu a dovést zpět na farmu?
80

Running Sheep

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • vizuální zpracování
  • občas nepřehledné

Stáhnout

Running sheep

Running sheep

Running sheep

Nosným motivem dnešní hry jsou únosy ovcí zákeřnými ufony. Zájem mimozemšťanů o náš dobytek je mezi milovníky záhad všeobecně známý. Traduje se již od roku 1810, kdy bylo na hranicích se Skotskem nalezeno několik ovcí bez jediné kapky krve. Další popsané případy, svědčící o hrůzostrašných chirurgických praktikách, raději popisovat nebudeme, ostatně Running Sheep nejsou hororovou adventurou, ale roztomilou arkádou s logickými prvky a komiksovým zpracováním.

Running sheep

Running sheep

V roli zodpovědného farmáře se tedy vydáte na záchranu svého ovčího stáda přímo na nepřátelské území létajícícho talíře. Čeká na vás tedy futuristicky ztvárněné prostředí plné elektronických blikátek, které však povětšinou tvoří pouhou dekoraci. Základem je totiž stále klasická izometrická plocha s chudbami a zdmi. Nekteré pasáže však nejsou ohraničeny a jsou pro ovce smrtící pastí. Musíte tedy vaše ovečky navigovat skrze bezpečná políčky a co nejvíce jich takto dostat do cílového teleportu. V tom je hra hodně podobná legendárním Lemmings.

Running sheep

Running sheep

Namísto různého nářadí však máte k dispozici pouze otočné kotouče, které rozmísťujete na podlahu a určujete tím směr, kterým se ovce vydá. V každém kole jich přitom máte pouze omezený počet, takže je někdy musíte rychle připevnit a zase odstranit, abyste je zase umístili jinam. S rostoucí obtížností se na ploše objevují napevno umístěné mimozemské kotouče, které ovečky třeba odráží zpět ve směru, kterým přišly. Také se setkáte se střeleckými věžemi, jež v určitém rytmu střílí po celé ploše a vy tak musíte cestu nejen dobře naplánovat, ale i správně načasovat.

Running Sheep má pěknou grafiku, která vypadá spolu s animací ovcí opravdu roztomile. Jen občas skřípe design levelů, kdy nemáte skrze dekorace výhled na určitou políčka a kotouče umísťujete spíše poslepu. Samotný návrh je ale propracovaný a variabilní. Některá kola budete muset více přemýšlet a plánovat si postup políčko po políčku. Jindy je správná cesta jasná dopředu, ale musíte potom zvolit akční přistup a rychlým klikáním a přemísťováním kotoučů se vyhnout nástrahám. Díky spojení těchto akčních a logických kol tak hra zaujme obě spektra příznivců. Hra existuje i pro mobilní telefony iPhone, ale proč za ni platit, když si ji na PC můžeme zahrát zdarma, že?

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz