Panzermeister – tanková přestřelka

  12:00aktualizováno  10:00
V moderní éře válečnictví patří tanky do výzbroje každé armády a dobrý tankista je vysoce ceněn. V dnešní hře si vyzkoušíte, jaké to je ovládat tank a pokoušet se v proměnlivých podmínkách zlikvidovat svého soupeře. Tak vzhůru do boje!
60

Panzermeister

Platforma: Freeware
Výrobce: The Dobrovod

Stáhnout

PanzermeisterPanzermeister staví na osvědčeném principu stařičké hry Scorched Earth, kdy se na náhodně vygenerovaném terénu utkají dva nepřátelé v boji na život a na smrt. Pouze ten, který dokáže nejlépe odhadnout jakým způsobem v daných podmínkách vypálit, může přežít. Zasáhnout cíl je v této hře totiž to hlavní, o co se budete pokoušet. Na začátku hry zmapujete terén a odhadnete, pod jakým úhlem bude nutné vystřelit, aby projektil přeletěl případný kopec, ale přitom neopustil bitevní pole. Následně musíte určit sílu, s jakou chcete vypálit, protože je sice skvělé vypálit správným směrem, ale pokud tam střela ani nedoletí, je to naprosto k ničemu. Poslední věc se kterou musí každý dobrý dělostřelec počítat, je vítr. On totiž dokáže s rychle letícím projektilem slušně zamávat a pokud jej nevezmete v úvahu, jdou všechny precizní výpočty do háje. Samozřejmě se najde i prostor pro taktizování. Všemohoucí nad vámi (tedy letecké zásobování) totiž tu a tam upustí něco cenného na zem a je jen na vás, zda se to rozhodnete sebrat. Ale pozor, nikam se nepojede! Musíte hezky zůstat stát na místě a kýženou pomoc si zasloužit. Vylepšení lze získat pouze tím, že ho zničíte přesně mířenou střelou.

PanzermeisterStojíte tedy před těžkým rozhodnutím. Bude lepší raději znovu vystřelit po nepříteli, nebo pokusit se sebrat skvělý vylepšovák? První možnost je tak trochu hrou na jistotu. Čím více totiž pálíte na nepřítele, který se nehýbe, tím snazší je se trefit. Riskujete ale, že přeci jen minete a v takovém případě získává výhodu soupeř, protože je na řadě on a může vám onen upgrade vyfouknout. Vylepšení jsou mnohá a mohou nejen opravit váš stroj, ale také vylepšit Vaši zbraň nebo Vás dokonce přemístit. Všechna ale fungují pouze jednorázově, to znamená, že jakmile je seberete, budou okamžitě použita. V případě vylepšování střel to znamená, že v dalším kole budete mít lepší náboj, ale jakmile jej použijete, střílíte opět s obyčejnými. Tím se otvírají poměrně slušné strategické možnosti, které značně vylepšují hratelnost hry. Důležitou stránkou hry jsou samotné životy tanků. Tyhle pekelné stroje totiž vydrží opravdu mnoho a pokud se budete trefovat jen klasickými náboji, připravte se na dlouhou bitvu. Občas až příliš dlouhou, protože nemůžete ovlivnit použití superzbraní. Často se tak stane, že trestuhodně minete a celá palebná síla vyjde vniveč. Do hry není zakomponována žádná pomůcka, která by usnadnila míření a tak nezbývá než věřit číslům, podle nichž se ale orientuje velice špatně.

PanzermeisterBohužel ani Panzermeister se nevyvaroval drobných chybek. Občas se projektil zachová trošku divně a zasekne se o nebe, načež okopíruje horní okraj obrazovky a pak prostě spadne. Jednou se mi dokonce hra zasekla, protože počítač se natolik hluboce zamyslel nad svým dalším tahem, že se z toho sesypal. Dalším mínusem hry je pouze průměrné grafické zpracování, které sic nepůsobí špatně, ale dobrý dojem rozhodně neudělá. Dočkáte se sice nějakých zvukových efektů, ovšem hudbu si budete muset pustit vlastní. Na druhou stranu velkou výhodou je možnost hrát jak proti počítači, tak proti lidskému soupeři a to dokonce i na internetu, což je u freewarových her poměrně ojedinělá vlastnost. Celkově je Panzermeister lehce nadprůměrnou hrou, která určitě zabaví fanoušky žánru, těm ostatním vystačí ale jen na krátkou dobu. Přeji příjemnou zábavu!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz