Hyde vám možná připomene Americké psycho

  19:09aktualizováno  19:09
Především zvukově povedená dějová adventura Hyde vám zprostředkuje příběh psychicky narušené osobnosti úspěšného manažera, který vzpomíná na své největší křivdy. Nakonec i s možná nečekaným závěrem.
75

Hyde

Platforma: Freeware
Výrobce: Hyde Team

  • vyprávěný děj
  • skvělé namluvení
  • jednoduchá, ale pěkná grafika
  • kromě poslouchání vyprávění vůbec nic neděláte
  • není možné nikde odbočit z cesty
  • neskutečně pomalá chůze

Stáhnout
Hyde

Adventura Hyde vypráví příběh otcem zneuznaného manažera, který si při procházení bytu uvědomuje smutnou pravdu. Hra neobsahuje žádné hádanky, akci, ani sbírání předmětů a jen nechává plynout dějově zajímavé vyznání hlavního hrdiny, které má pro někoho poměrně překvapivé zakončení.

Hyde

Znáte to, když jste trestáni za něco, co jste provedli, ale vůbec si to nepamatujete? Že ne? Protagonista této hry Henry to zná moc dobře. Z dítěte s krušným a disharmonickým dětstvím vyrostl úspěšný a egoistický manažer velké společnosti a dnes večer proval trochu déle.

V jeho kůži procházíte jednotlivými místnostmi jeho přepychového bytu, přičemž posloucháte jeho vyprávění a vzpomínání. Jeho vzpomínky, které procházíte, se nakonec spojí do obrazu psychopatického člověka, který si ani nevzpomíná že udělal něco zlého.

Hyde

Nečekejte žádnou akci. Dokonce i adventurně naladění hráči si u Hyde budou stěžovat na naprostou absenci interaktivních předmětů. Tato hra je skutečně založena jen a pouze na ději a vyprávění hlavního hrdiny. Procházíte s ním vzpomínky a posloucháte, co říká. Vždy je přístupná jen jedna cesta, a tak není možné nikde zabloudit nebo projevit iniciativu a prozkoumávat okolí.

Hyde

Ačkoliv graficky na tom není Hyde nijak špatně a některé efekty jsou opravdu zdařilé (jako třeba stíny vrhané na chodník poletujícími ptáky), celkově je vizuální stránka hry trochu jednodušší, než by mohla být. Je to dáno spíše texturami, které jsou jednolité a nevýrazně barevné, a filtrem, který běží přes obrazovku. Naproti tomu je potřeba vyzvednout audio stránku, především namluvení postavy, které se skutečně povedlo a z projevu Henryho je slyšet i jeho emoční vypjatost.

Hyde

Kdo čeká od hry něco jiného než pomalou chůzi a poslouchání děje, bude z Hyde zklamán. Je to jako číst krátkou povídku, jen s tím, že si okolí nemusíte jen představovat. I když je zase pravda, že krátký příběh byste asi přečetli rychleji, protože zde hlavní hrdina chodí rychlostí, asi jako kdyby nosil vysoké podpatky. Je to však psychicky narušený člověk, takže kdo ví.

Na stránce hry je možné stáhnout i verze pro Windows 64bit a Mac OS.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz