Serendipity je výprava do světa geometrických útvarů

  18:50aktualizováno  18:50
Barevná hádanka Serendipity vás provede světem různých geometrických úkazů, ale nijak vás nepotrápí. Stačí, že navodí příjemnou a uvolněnou atmosféru ve skvělé grafice.
90

Serendipity

Platforma: Freeware
Výrobce: Marie Ronnaux

  • klidná a nenáročná hra
  • skvělá barevná grafika
  • meditativní hudba
  • koncept je neoriginální a nenadchne

Stáhnout

Serendipity | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Serendipity

Existují hry, které po hráči vyžadují silnou koncentraci, bystré smysly, nebo bezbřehou trpělivost. Serendipity taková není. V poklidném tempu vám představuje jednoduchý herní princip, který každý pochopí během prvních deseti sekund a dál už záleží jen na vás, jak moc se při hraní uvolníte. Svět geometrických obrazců je zde předkládán ve všech představitelných barvách a v grafice, která rozhodně neurazí.

Serendipity

Nečekejte zázraky v podobě hratelnosti a nadčasové akční zábavy. V Serendipity se ničeho takového ani dočkat nemůžete, protože cílí trošku jiným směrem. Je to puzzle hra, která však na rozdíl od ostatních nijak nenamáhá mozek a soustředí se na vaše blaho a uvolnění po náročném dni. Je to spíše nepříběhová meditativní cesta za klidem v duši.

Serendipity

Vaším úkolem ve třech různých světech je vždy projít z jednoho bodu do druhého, tedy od startovní pozice k východu. Vtip je však v tom, že jste pouze sršící koule energie, která jako náboj přeskakuje z jednoho geometrického obrazce do druhého. Tyto záchytné body jsou uspořádány tak, že vždy, když do nějakého přeskočíte, donese vás k bodu dalšímu, na který kliknutím přeskočíte dál.

Serendipity

Jenže bodů je více druhů., Některé vás dovedou po správné cestě až do cíle, ale některé vás vrátí zpět k předchozímu, jiné vás nechají motat se v kruhu a jiné vás třeba nemilosrdně pošlou zpátky až na začátek. Zkoušením jednotlivých možností tak zjišťujete správnou cestu.

Prostředí je přitom hrou barev a útvarů, kdy z jednoho koutu přecházíte do druhého a nestačíte žasnout nad zvláštními zkroucenými konstrukcemi a duhovými tělesy, která kolem vás proplouvají.

Serendipity

Co do uklidňujícího účinku, třeba když se chcete pomocí videohry zbavit vzteku, je Serendipity opravdu velmi dobrá záležitost. Délka není nijak závratná, ale není to ani rychlovka na pět minut. Zkrátka přesně tolik, abyste takříkajíc "vypnuli" a užívali si barevnou explozi zvláštních tvarů a minimalistické a ambientní (což znamená trochu nevýrazné) hudby.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz