Goat Bean Golf 2005 – víc než jen minigolf

  12:00aktualizováno  27. ledna 8:09
Domníváte se, že minigolf je prostě jen minigolf? Nic víc než strefování se míčkem do jamky? Mýlíte se. Goat Bean Golf 2005 nabízí víc. Hrajte rozmanité turnaje, nakupujte hřiště, stavte vlastní. A nezapomínejte že je to minigolf.
80

Goat Bean Golf 2005

Platforma: Freeware
Výrobce: Beanjo

Stáhnout

Goat Bean Golf 2005Kdo by neznal minigolf. Menšího bratříčka golfu, jehož hlavní kouzlo spočívá v tom, že do míčku jen tak technicky pinkáte, místo toho, abyste jej odpalovali na kilometrové vzdálenosti a ničili si tak ramenní kloub. Dnes se minigolf dostal všude. Je u kdejakého hotelu, v nesčetných variantách na počítačích, dokonce i v mobilních telefonech. Ve většině případů je jedinou náplní hry dostat míček do jamky. Neříkám že to je špatně. Koneckonců je právě to smyslem minigolfu. Avšak PC umožňuje víc, a tak není divu, že se objevil Goat Bean Golf 2005.

Goat Bean Golf 2005V této hře hrají druhou nejvýznamnější roli peníze. Imaginární měna, která vás provází celou hrou. A k čemu že to jsou? Inu jako obvykle k nákupu. Zezačátku totiž můžete hrát jen na jednom hřišti (klasických 18 jamek) a v editoru můžete tvořit jen s velmi omezeným arzenálem objektů. Jediná možnost která vám zbývá je vydělat si na další. To můžete zkusit pomocí několika různých turnajů. Například je tu klasické zápolení několika hráčů na osmnáct jamek, kdy první získá balík peněz a poslední nic, nebo turnaj kde získané peníze přímo úměrně závisí na počtu jamek na jeden úder. Velkou roli také hraje obtížnost. Čím těžší zvolíte, tím víc peněz získáte. Každá legrace ale něco stojí, a tak i za vstup do turnaje něco málo zaplatíte. Proto trénujte, jinak byste se mohli dostat na miznu. A za těžce vydělané finanční prostředky si můžete nakoupit dvě hřiště, stáhnout další z internetu, odemknout si další druh turnaje i další objekty do editoru a dokonce nakoupit i takové věci jako zvuky nebo cheaty. A pak prý že peníze nejsou všechno. Celá hra je velmi úzce provázaná internetem. Tedy ne že by byl potřeba, ale jeho prostřednictvím se můžete srovnávat s ostatními hráči. Po každém turnaji nebo tréninku můžete zaslat svůj výkon na internet. Srovnávat můžete i své bohatství s nejmajetnějšími hráči světa. A v neposlední řadě i nákup mnoha vychytávek je online.

Goat Bean Golf 2005Samotný minigolf je zpočátku nečekaně slabší stránkou hry. Grafické zpracování je jednoduché. Na tom se nic nezmění. Jamky jsou vcelku jednotvárné, ale tento nedostatek naštěstí mizí při nákupu nových hřišť. Zvuky se omezují na výkřiky obecenstva a údery míčku. A v principu hry namířit, natáhnout, vystřelit se Goat Bean Golf 2005 také neodlišuje od průměru. Za zmínku stojí snad jen zaměřovač, který lze zapnout, ovšem za cenu jednoho úderu na jamku navíc. Nevyplatí se to. Pozitivní je, že zápolit můžete s až čtyřmi lidskými protihráči, a po z hlavního menu si můžete hru ukládat. Vyloženou vychytávkou je možnost mít ve hře muziku dle vlastního výběru. Podtrženo a sečteno lze tento minigolf vřele doporučit. Hlavně pro neobvyklé rozšíření hratelnosti jež nabízí.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 33 000 Kč

Najdete na iDNES.cz