Debrysis - zábava na dlouhé hodiny

  12:00aktualizováno  1. června 11:01
Terénní vozítko malých rozměrů nemusí být nutně hlavním hrdinou divokého simulátoru. Stejně dobře se uplatnilo i v této frenetické akci odehrávající se v uzavřených arénách. Troufnete si na barevné protivníky?
80

Debrysis

Platforma: Freeware
Výrobce: OUEO factory

Stáhnout

DebrysisŽe styl hudby značně ovlivňuje naše chování mi dá jistě za pravdu většina z vás. Jako příklad je možné použít situaci, kdy si při řízení automobilu na rádiu navolíte poklidnou skladbu. Váš styl jízdy se pak většinou rovná daleko vyrovnanějšímu a méně agresivnějšímu druhu než snad v případě, kdy vám z reproduktorů zazní ostré rockové tóny. A právě proto je výběr hudby, která doplňuje hraní podceňovaný, ale přesto nesmírně důležitý. Naštěstí si to autoři Debrysis uvědomili a nejen tuto stránku ve svém projektu zvládli na výbornou.

Ihned po spuštění a volbě jedné z map se pustíte okamžitě do akce (na výběr je několik rozličných, vesměs lze ale prohlásit, že rozdíly mezi nimi jsou minimální a omezují se na pouhou estetickou hodnotu). Na žádnou kampaň ani postupné odemykání se zde nehraje, místo toho je vám vše Debrysisnaservírováno hned od začátku a na vás je poprat se s tím a snažit se dosáhnout co možná nejvyššího bodového výkonu. K tomu vám bude dopomáhat i již zmiňovaná hudba, která je v poměrně divokém rytmu, stejně jako bude samotná hratelnost – zkrátka jedno sedí k druhému a tak to má správně být.

Nyní ale přistupme k popisu samotné herní činnosti – ta je mimochodem velmi nápaditá. Ovládáte malé terénní vozítko, v němž si ale jízdy příliš neužijete. Spíše půjde o takové popojíždění po malých kouscích a unikání velkému množství nepřátel. Ti vypadají celkem zajímavě – jde o housenky či žížaly různých jasných barev, přičemž postupně s objevují nové a nové odstíny vždy s trochu unikátními schopnostmi. Tak třeba Debrysisjako první se vám postaví červené. Ty jsou dosti pomalé, krátké a tak celkově, dá se říct, slabé. To ale neplatí pro modré a další barvy, jež jsou podstatně členitější a delší a hlavně vás pronásledují daleko vyšší rychlostí, což se podepíše na obtížnosti. Stdejně tak se ale vylepšují vaše zbraňové možnosti. Ty se objevují formou bonusů zejména na okraji arény a jsou časově omezené. Tedy alespoň v tom smyslu, že pokud je urychleně neseberete, přijdete o tuto možnost. Naštěstí se v jednu chvíli na obrazovce podobných kousků nachází hned několik a tak si můžete osvojit jak plasmovou zbraň, tak i raketomet či posbírat nějaké to dodatečné zdraví.

Co se budu přetvařovat, Debrysis byla po dlouhé době hra, která mě opravdu chytla. I když by někteří mohli oponovat, že zpracování nepatří ke špičkovým, hratelnost je naprosto božská a neustále graduje. Jediné, co jí lze snad jen vytknout je fakt, že začínat stále dokola jednu a tu samou hru byť v různých arénách může časem zevšednět.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz