Christmas Bound - vánoce přicházejí!

  12:00aktualizováno  12:06
Ano, ano, Vánoce se již nezadržitelně blíží. Pojďme si tedy vychutnat tuto příjemnou, zasněženou vánoční logickou gamesku, jež vám jistě zpříjemní některý z nynějších chladivých podvečerů.
60

Christmas Bound

Platforma: Freeware
Výrobce: Blueskied

Stáhnout

Christmas BoundŠtědrý den již bude za několik málo dní a zde na Plných Hrách se ještě neobjevila ani jedna pořádná vánoční hra, což vám však bude dostatečně vynahrazeno právě 24.12., kdy vám nabídneme jeden vysoce kvalitní kousek. Aby se vám však zkrátilo čekání, máme tu pro vás jednu povedenou logickou vánoční gamesku, která vám jistě v těchto chladných dnech přijde více než vhod.

Její název je Christmas Bound. S vánocemi sice nemá příliš společného, nicméně vás na úplném začátku čeká nějaké to úvodní povídání od drobného Santy Clause. To je však v celkovém měřítku to jediné, co tuto hru s těmito svátky spojuje snad kromě všudypřítomného sněhu.

Zhostíte se ovládání jednoho drobného tenisového míčku, jež má v této gamesce ústřední roli. Bude to totiž právě tento míček, kterým budete překonávat veškeré nástrahy a logChristmas Boundické rébusy, jež pro vás autoři přichystali. Na úplném začátku se nacházíte na obrazovce, na níž jsou rozmístěny troje dveře označené hvězdičkou a dále jedna neprostupná zeď, kterou budete moci prorazit ve chvíli, kdy již na kontě budete určitý počet hvězd mít. Toho pochopitelně docílíte pouze jediným způsobem – řešením úkolů skrytých za jednotlivými vraty.

Úkoly budou především zpočátku velice jednoduché, a spíše než logickému počinu budou jako vystřižené z lecjaké průměrné arkády. Postupem času však začne notně přituhovat a vám nezbude nic jiného, než začít rozžhavovat vaše mozkové závity. Princip řešení je prakticky pro většinu levelů stejný. Jak jsem již zmínila, k dispozici máte drobný tenisový míček, který je schopen se zabarvit do několika různých odstínů, což však lze udělat pouze naražením do příslušného boxíku, který barvu okamžitě přepne. To s sebou nese mnoho výhod a nevýhod. Když je váš balónek kupříkladu červený, může ničit pouze červené krychličky a zabíjet jej mohou pochopitelně také pouze rudé lebky. Cílem pak je proklestit si cestu skrz zástup všech těchto krabic s lebkou a rozbít všechny kostičky. Tyto barevné finty však neplatí na objekty hnědé barvy, jež vás mohou zraňovat kdykChristmas Boundoliv a v případě neoznačených boxů je nelze prorazit za pomocí vlastní síly. Je potřeba použít nějaký ten další předmět, jímž je kupříkladu vysoce výbušné jablíčko, které stačí pouze shodit z nějaké té výšky a ono se s obrovskou explozí vznítí a pochopitelně rozbije většinu předmětů ve svém dosahu. V pokročilých levelech můžete narazit rovněž na jediného živého zástupce – berušku, která je vhodná především pro požírání rostlinných překážek, jichž byste se jinou cestou nezbavili.

Po technické stránce hra rozhodně nijak nevyniká a spíše se řadí mezi pouhý průměr. Christmas Bound je kompletně ve 2D, bez sebemenších grafických efektů či jiných podobných vychytávej, což je vcelku škoda. To však plně vynahrazuje vcelku slušný počet levelů, jež jsou připraveny pro vaše řešení. Tak tedy hodně zdaru a pevné nervy! :-)


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz