Bod Blob - buďte chytrou kuličkou

  12:00aktualizováno  7. května 11:56
Rozluštěte logické rébusy za pomoci malé zelené kuličky coby hlavního hrdiny. I to, co se zdálo na první pohled jednoduché, po několika pokusech vzdávají i někteří trénovaní „matfyzáci“. Zkuste také vy, nakolik stačí vaše logické uvažování a schopnost promýšlet tahy daleko dopředu.
50

Bod Blob

Platforma: Freeware
Výrobce: Buziol Games

Stáhnout

Bod BlobKdyž jsem tuto hru spustil poprvé, zaujala mě hned na začátku jednoduchá animace malé zelené kuličky s očima, jak utíká před mnohem větší potvorou za doprovodu velmi zajímavých zvuků. Věděl jsem, že tahle gamesa nebude jen tak nějakou odfláknutou hrou mizerné kvality, jaké vídám čím dál tím častěji, kdykoliv hledám nějaký kousek, na který bych mohl napsat recenzi. Hlavní menu, jež následovalo hned po animovaném intru, také upoutalo mou pozornost zajímavou pohádkovou grafikou, v níž se prohánějí naducané mráčky a v pravém rohu vše optimisticky dolaďuje slunce s rozčepýřenými paprsky. Pokračujíce dále jsem se ocitl v prvním levelu, kde jsem neměl zprvu vůbec ponětí, o co jde. Ale po chvíli uvažování mi došlo, že pomocí zelené kuličky, coby hlavního hrdiny, je nutno likvidovat všechny šedé kameny. Ty jsem mohl přesouvat ale vždy jen tak, jakoby na ně působila obrovská gravitace, což znamená, že jestliže někam zapadly, neměl jsem šanci je dostat do vyšší vrstvy. A sebe taktéž, pokud nebyl zrovna k dispozici žebřík. Kameny se ničí tak, že se buď nahází do vody, roztříští za pomoci dynamitu či odklidí užitím jiných zbraní. Pozor, pád do vody, stejně tak jako účinky mnoha likvidačních prostředků mohou zabít i vašeho malého zeleného hrdinu.


Bod BlobHlavní podstatou v Bod Blob však je, stejně jako u jiných logických her, rozvíjet schopnost uvažovat dopředu, být všímavý ke všem okolnostem a ty brát v potaz dříve, než zjistíte, že jsou nezdolatelnou překážkou a musíte kolo restartovat. Je to podobné jako u mnoha podobných her. Z českých jmenujme například gamesu Boovie od Future Games či rybí logiku Fillets od Altaru. Gamesa Bod Blob však nepochází z našich luhů a hájů, ale je dílem našich geografických sousedů - Poláků. Konkrétněji je to vývojářský team Buziol Games, jenž se tomuto projektu věnoval v roce 2003 a nutno přiznat, odvedl výbornou práci. Hra dokáže zabavit na velice dlouhou dobu a při jejím paření na ni člověk začíná být mírně závislý stejně jako na hazardních automatech. Kdykoliv se mu něco nepovede, mačkaje klávesu pro restart si říká, příště to musí vyjít, už vím jak na to. Ale v tomto případě nejsou v sázce žádné statky, o něž by mohl přijít, naopak je odměněn hodnotnou zábavou, jež navíc rozvíjí jeho myšlenkové schopnosti.


Bod BlobGamesa Bod Blob je obohacena o hudbu, která mi velmi připomínala muziku z plošinovky Jazz Jackrabbit 2, kde, jestli si vzpomínáte, byla dobrá melodie jedním z klíčových prvků její vysoké hratelnosti. Hudba evokuje příjemné pocity a podněcuje hráče k veselému pohybu kupředu. Opravdu bych si v tomto případě nedovedl představit žádná heavy-metalová sóla či operetní výstřelky. Abych však byl také trochu kritický, musím uznat, že zpočátku zajímavé kvílení malého hrdiny při každém jeho pohybu mi po delším hraní začalo opravdu lézt na nervy. Naštěstí je tu možnost si vše nastavit podle svého, tedy i zvukové efekty. Pokud máte zájem si do svého počítače nainstalovat zdroj pohodlného způsobu jak rozšířit schopnosti svých mozkových závitů, neváhejte a rozhodně si hru stáhněte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz