Blobby Volley - pohodový volejbálek

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:38
Volejbal je velmi oblíbený kolektivní sport v letních měsících. Na osobních počítačích se však zdaleka netěší takové oblibě jako hokej či fotbal, a volejbalové hry skoro nevycházejí. Nyní však jedna přichází v netradičním, ale zábavném kabátku a rozhodně stojí za vyzkoušení.
80

Blobby Volley

Platforma: Freeware
Výrobce: mummertAThome

Stáhnout

Blobby Volley

Máte rádi kolektivní hry? Máte rádi letní kolektivní hry? Chtěli byste si pinknout i v třeskuté zimě? Ne, dost bylo sugestivních otázek. Právě o tom je herní počin německé firmy MUMMERTAT. Podmínky k tomu máte přímo ideální. Pláž s palmami u krásného moře, síť, parné slunce. Prostě učiněný ráj. Musíte se ovšem smířit s jakýmsi "želé" jako dvěma spoluhráči. Pak už vám nic nebrání v tom, abyste si pinkání na pláži pořadně užili.

Pravidla jsou jednoduchá: Přihrát spoluhráči míč na jeho polovinu tak, aby jej on nemohl chytit. Pokud jej chytí, přihraje míč zase vám. Když ho nechytí, připisujete si bod. Pokud míč špatně odpálíte a skončí při odpalu na vaší polovině, nebo míč prostě nechytíte, připisuje si bod soupeř. No, však to asi znáte. V Blobby Volley se hraje do 14 bodů, což je docela málo a match je tak velmi brzy dohrán. Naštěstí jsou zde 3 druhy obtížnosti: Easy, Normal (zde pod tajemným názvem AVG :-) a Hard. Musím pochválit celkem slušnou AI počítačového protivníka. Doporučoval bych ovšem kratší trénink, i v Easy je protivník dost inteligentní.

Nejlepší v celé hře kromě skvělé hratelnosti je jednoznačně grafika. Je taková pseudo 3D. Pro toho, kdo neví, co pseudo 3D je, rád vysvětlím: Je to grafika, která vašemu zrakovému ústrojí trošku vsugeruje, že je plně 3D (a to ona zas tak úplně není). "Želé" panáci skutečně vypadají jako malé pružné (červené a svítivě zelené) želé, čímž působí velice roztomile. Pozadí je vyvedeno také celkem vkusně, i když na tom moři mohl být jeden ostrůvek navíc (všimněte si screenshotů). Co mě na grafice i na celé hře absolutně uchvátilo, je realičnost stínů, zvláště panáků a palem (opět odkazuji na screenshoty). Trochu zarážející byla zmínka na oficiální internetové stránce BV, kde tvůrci doporučují dobrou kvalitní grafickou kartu. Mohu vás ujistit, že s mojí pouze dvoumegovou kartou hra běhala více než plynule (bohužel jsem nezjistil rozlišení, je to myslím 800x600). Budu ale rád, když mi například mailem nebo do diskuse pod článkem napíší majitelé silnějších akcelerátorů jejich osobní dojmy z grafiky.

Blobby Volley

Ozvučení hry se skládá pouze ze dvou zvukových témat: ostré píšťalky počítačového sudího a odrazů míče. Budete se divit, ale podle mě to stačí. Nějaká hudba by rušila vaši koncentraci (když už by jste tam nějakou tu hudbu chtěli, můžete si před spuštěním hry pustit mp3 nebo cédéčko). Za tento malý nedostatek budete odměněni velmi malou velikostí souboru ke stažení (odměna zvláště pro nás dial - upisty :-).

A nyní hlavní část: "Čím se to vlastně hraje?" Možností máte hned několik. Myš a klávesnice. Vše nastavíte ve velmi přehledném (i když trochu barevném) menu Settings. Dobré rady: Nejlepší na ovládáni je podle mě myška. Pokud chcete hrát na klávesnici, pohodlně si nadefinujte tlačítka. Také si můžete nadefinovat tlačítka pro multiplayer, což je skvělá záležitost. Pokud si potřebujete odběhnout pryč nebo si od hry odpočinout, nechte hrát počítač za oba dva hráče, přičemž každému je možné dát jinou obtížnost, a můžete na utkání koukat jako v televizi. Také tím získáte zajímavý šetřič obrazovky, který bude pokaždé jiný (aspoň doufám) a který vám budou kamarádi závidět (vyzkoušeno !!!). Hra také obsahuje nepřehledný tutorial (nic si z toho nedělejte, vše je napsáno v této recenzi) a je v anglickém a německém jazyce.

Hra snad ani nemá žádnou chybu (pokud beru v potaz malou velikost souboru), takže nažhavte své browsery, Gozzily, Get Righty a jiné downloadovací manažery a hurá na stahování. Až se zase budete někdy nudit, Blobby Volley vám poskytne skvělou zábavu. Není to sice nic na delší hraní, ale na nějakou dobu vás to chytne. To zaručuji!

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

AAA Auto International a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ – MLADÁ BOLESLAV

AAA Auto International a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz