Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Heroes of M&M 4: The Gathering Storm

  12:00aktualizováno  15. září 6:25
V žánru fantasy tahových strategií se nám v poslední době urodil hned trojlístek skvělých her – Disciples 2, Age of Wonders 2 a především – Heroes 4. Hrdinové jsou zatím komerčně nejúspěšnější, a tak není divu, že se již pilně pracuje na datadisku. Co v The Gathering Storm najdete, se dočtete v našem článku.

HEROES OF M&M 4:
THE GATHERING STORM
Výrobce hry: NWC
Distributor: 3DO
Datum vydání: 26. 9. 2002
homepage
Artefakt Necklace of Muses

Série Heroes of Might & Magic patří k tomu nejlepšímu, co strategický žánr zrodil. Mix fantasy tahovky s poměrně silnými RPG prvky tvoří perfektně namíchaný guláš pro skutečné labužníky. Ačkoliv měl čtvrtý díl této ságy tvrdou konkurenci v Disciples 2: The Dark Prophecy a Age of Wonders II: The Wizard's Throne, dokázal si opět najít obrovské množství fanoušků – a především kupců, což je, přiznejme si, vždy onen rozhodující jazýček na vahách, který způsobí ukončení série, či naopak chrlení nových a nových projektů. Protože komerční úspěch HOMM4 byl více než dostatečný, nemůžeme se divit, že se už na podzim tohoto roku chystá v 3DO, potažmo New World Computing, první datadisk pod názvem The Gathering Storm, což je zároveň i název jedné z nových kampaní, které přinese. Ale vezměme to pěkně po pořádku...

Nejprve krátce k osině v zadní části těla čtvrtého dílu HOMM – tedy multiplayeru. Optimistické duše stále ještě věří sladkým řečem o brzkém vydání příslušného patche, které je takřka permanentně slibováno – a ještě častěji zase odkládáno. "Multiplayerový patch bude součástí The Gathering Storm," říká v rozhovoru pro Freelancer tisková mluvčí 3DO Adrinne Berkes, ale naštěstí dodává: "Nicméně s jeho vydáním nebudeme čekat, až bude hotový datadisk, čili byste se ho měli v nejbližší době dočkat na internetu." Na fanouškovské stránce Celestial Heavens se pak nedávno objevila zpráva hovořící o jeho dokončení a vydání v nejbližším týdnu. Artefakt Harmonic Chainmail Kompletní seznam změn, které přinese, si můžete stáhnout z této stránky.

Největším přínosem The Gathering Storm budou pochopitelně nové kampaně. Konkrétně půjde o Death-Life (5 map), Chaos-Order (4 mapy), Archmage (6 map), Dogwoggle (4 mapy), Bard (4 mapy) a konečně The Gathering Storm (4 mapy). Ty bude zastřešovat jeden příběh. "Pět hrdinů, arcimág Bobh, bard Agraynel, čaroděj Kozuss, barbar Dogwoggle a necromancerka Alita se budou muset postavit do cesty šílenému čaroději Hexisovi, který se snaží ovládnout svět a nebere ohled na vedlejší účinky, které má jeho magie na Přírodu." Pokusy šíleného černokněžníka způsobují zemětřesení, záplavy, bouře a sopečné erupce, a jak postupem času jeho síla roste, zasahuje čím dál tím více do života prostých lidí nejen v domovském království hlavních hrdinů, ale po celém světě Lodwaru. A to by bylo, aby s tím neohrožení Hrdinové s velkým "H" něco neudělali.

Co se týká změn v samotné hratelnosti, mnoho jich nebude. Adrienne Berkes to krásně vystihuje slovy: "Jsou to stále Heroes 4. Nějaké změny jsme pochopitelně udělali, upravili sílu některých kouzel, ale základ hry zůstává stále stejný." Jedna novinka však přeci jen stojí za to - vzhledem ke spojitosti příběhu nabídne The Gathering Storm možnost přenášet nejlepší hrdiny nejen mezi jednotlivými mapami, ale i v rámci samotných kampaní!

Artefakt Tiger Armor Pochopitelně nás čeká i nezbytná várka nových budov, nestvůr či artefaktů. Konkrétně půjde o 7 objektů, se kterými se setkáte v jednotlivých mapách (půjde o 5 obchodů s kouzly – každý pro jeden okruh magie – a dvě arény zaměřené na sílu a na magii), 4 nové neutrální jednotky a 16 artefaktů (jejich kompletní seznam hledejte v tabulce pod článkem).

Hudba je jednou z největších devíz celé série HOMM. K ní máme hned dvě zajímavé informace. Jednak je docela možné, že se dočkáme vydání melodií ze čtvrtého dílu v podobě soundtracku, jednak dostane datadisk The Gathering Storm zbrusu novou hudbu, kterou opět vytvoří Rob King z Green Street Studios.

Heroes of Might & Magic 4: The Gathering Storm bude vyžadovat původní hru, jeho americký release je naplánován na 26. září letošního roku, v Evropě bychom se ho měli dočkat jen o den později. Doufám, že i ne úplně zaryté fanoušky jedné z nejlepších tahových strategií všech dob jsme přesvědčli, že je na co se těšit.

Stručný přehled novinek v Heroes of Might & Magic 4: The Gathering Storm

Jednotky - The Gathering Storm přinese 4 nové neutrální jednotky (setkáme se s nimi tedy pouze v roli nepřátel, jejich produkci vám nezajistí žádný z hradů). Detaily o jejich podobě a schopnostech však zatím nejsou známy.

Budovy - Na herní mapě budeme moci navštívit pět magických obchodů, které se budou lišit školou (magie řádu, chaosu, života, smrti a přírody), jejíž kouzla v nich seženete, dále nás pak čeká ještě bojovnická a kouzelnická aréna.

Artefakty - Konkrétně se setkáme s těmito 16 novými artefakty: Cloak of Darkness, Ring of Light, Tiger Armor, Tiger Helm, Frost Hammer, Harmonic Chainmail, Necklace of Muses, Aiffe's Mandolin, Necklace of Balance, Flame of Chaos, Ice Scales, Archmages' Hat, Staff of Disruption, Wayfaring Boots, Ring of Flares a Angelfeather Cloak. Artworky některých z nich najdete v naší galerii. Co se týče jejich funkce, ještě bude upřesněna, doporučuji sledovat Gremlinovu stránku Heroes.CZ.

Kampaně a mise - The Gathering Storm přinese 6 nových kampaní (Death-Life, Chaos-Order, Archmage, Dogwoggle, Bard a The Gathering Storm), které budou dohromady obsahovat 27 zbrusu nových map.

Ostatní - v datadisku se objeví kompletně nové melodie od Roba Kinga, autora hudby série Heroes. Přenášení hrdinů bude možné i mezi misemi. Zakoupením datadisku získáte automaticky i toužebně očekávaný multiplayerový patch.

Doplněk z 15. 9. 2002
Podařilo se nám získat nové informace o nestvůrách a artefaktech, které se objeví v datadisku Heroes of Might & Magic 4: The Gathering Storm, a tak vám je promptně nabízíme v podobě doplňku naší starší novinky. Začněme artefakty.

Necklace of Balance - zvyšuje sílu Order a Chaos kouzel o 25%. Ve spojení s Flame of Chaos a Ice Scales dává hrdinovi Magic Mirror.
Flame of Chaos - dává hrdinovi Order Ward a Cold Resistance, snižuje cenu Chaos kouzel o 2.
Ice Scales - dává hrdinovi Chaos Ward a Fire Resistance, snižuje cenu Order kouzel o 2.
Necklace of Muses - zvyšuje hrdinovi spell points o 15 a regeneruje 5 denně. Cíle, na které zaútočí hrdina s Necklace of Muses, Harmonic Chainmail a Aiffe´s Mandoline jsou zasaženy Song of Peace.
Aiffe´s Mandoline - dává hrdinovi Song of Peace, Unholy Song a Mass Fervor.
Harmonic Chainmail - zvyšuje hrdinovu Melee a Ranged Defense o 15 a dává Mirth.
Tiger Armor - zvyšuje hrdinovu Melee a Ranged Defense o 25, rychlost o 2 a pohyb o 2. Hrdina s Tiger Armor, Tiger Helm a Frost Hammer získává Regeneration a Dragon Strength.
Tiger Helm - zvyšuje hrdinovu Melee a Ranged Defense i Damage o 5 a přidává dovednost Negate First Strike.
Frost Hammer - zvyšuje hrdinův Melee Attack o 25, zasažený nepřítel může být až na 2 kola zmrazen.
Boots of Wayfaring - hrdina získává +10 spell points, 25% navíc k pohybu a neplatí pro něj terénní postihy. Pro hrdinu s Archmage´s Hat, Staff of Disruption, Wyfaring Boots, Ring of Flares a Angelfeather Cloak neplatí žádné nepřátelské ochrany.
Archmage´s Hat - +10 spell points, hrdina získává Flight a Heavenly Shield.
Cloak of Angel Feather - hrdina získává +10 spell points a všechna kouzla jsou o 2 levnější.
Staff of Disruption - hrdina získává +10 spell points a neplatí pro něj Ward omezení.
Cloak of Darkness - Zvyšuje hrdinovu Melee a Ranged Defense o 10, zesiluje efekt Death kouzel a dává hrdinovi Life Ward.
Ring of Light - zvyšuje hrdinovi Melee a Ranged Defense o 10, zesiluje efekt Life kouzel a dává mu Death Ward.

K hlavním hrdinům, kteří vás budou provázet celým příběhem datadisku, se nám podařilo získat stručné životopisy. Nuž, poslyšte:

Kozus - Kozus se nikdy kouzlům cíleně neučil, jedná se o takzvaného "divokého" čaroděje, jednoho z mála, který může zároveň vládnout magií řádu i chaosu. Je mladý, plný ideálů a ochoten pustit se do jakéhokoliv úkolu, který je před něj postaven.
Bohb - Bohb strávil celé své mládí studiem magických umění. Díky štěstí, ale i vrozenému talentu se mu podařilo ovládnout všechny školy magie. Jeho tvrdá práce a úspěchy v něm ale probudily namyšlenost.
Agraynel - Agranyel se narodila v jedné zapadlé vesnici. Brzy přišla o rodiče ve válce se sousedním královstvím. Rozhodla se být bardem právě kvůli nim, aby udržela jejich vzpomínku věčně naživu pomocí písně. Jejím posláním je zaznamenávání života z pohledu obyčejných lidí.
Alita Eventide - Ač je původem kněžka, zajímaly Alitu vždy především mystéria smrti. I přes všudypřítomné riziko upadnutí do tenat temnoty, tajně se učila magii smrti, zatímco se oficiálně zdokonalovala ve škole Života. Když byla její dvojí studia odhalena, zřekla se jí rodina i klášter. Proto se usadila v Devonshire, aby zde začala nový život.
Dogwoggle - Dogwoggle je pravý barbar - pořádně hrdý na své bojové schopnosti, ovšem s inteligencí a taktem, které ho neustále dostávají do problémů...

Nové detaily se objevily i ke čtyřem novým nestvůrám...

Jméno
Přesvědčení
Úroveň
Damage
HP
Útok
Obrana
Rychlost
Pohyb
Magenergie
Zkušenost
Spec. schopnosti
Evil Sorceress
Order
4
20-34
100
28
28
7
30/50
50
750
Teleport, Magic Mirror, Banish, Mass Cancellation, Mass Slow, Implosion
Gargantuan
Nature
4
28-40
300
32
32
7
40
N/A
N/A
Shoots Twice, Area Attack, No Melee Penalty
Goblin Knight
Chaos
3
16-30
120
20
26
7
36
N/A
N/A
50% Magic Resistance, Stone Skin, Negate First Strike
Dark Champion
Death
4
30-42
200
40
40
6
15
18
N/A

Autor:
  • Nejčtenější

Díky AI si můžete popovídat s Amouranth. Zadarmo ovšem ani kuře nehrabe

Provokativní streamerka Amouranth začala poskytovat novou službu. Díky umělé inteligenci schopné realisticky napodobit...

RECENZE: Hrot je geniální české retro z éry tvrdého socialismu

Nad socialistickým Československem se stahují černá mračna. V ulicích Prahy se děje cosi zneklidňujícího. Místo...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hra se stala obětí review bombingu, její vývojář přitom ani neví proč

Psaní zavádějících recenzí s cílem srazit výslednou hodnotu na agregátorech hodnocení, je v herním světě bohužel celkem...

Posolte šneka! Fanoušci organizují protesty proti změnám v populární hře

Fanoušci populární vojenské hry War Thunder vstoupili do otevřené války s vývojáři. I když ti z plánovaných změn na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Matka setřela hulváta, který na videoherním turnaji urazil jejího syna

Třiadvacetiletý profesionální hráč Enrique „Maister“ Hernández sice v turnaji v bojové hře Super Smash Bros. Ultimate...

Priske exkluzivně. O titulu, datech, jazykové bariéře i manželce v Iráku

Premium Když se zadívá na velké esko ve sparťanském znaku, vrátí se na chvíli do dětství. „Nevím, jak vy, ale já jako kluk...

Pád „letadla“ za 2,3 miliardy. Podvodem vylákali peníze i ze známých sportovců

Premium Klientům slibovali zisk třicet procent. Místo toho nakupovali luxusní auta, zlaté cihly a nemovitosti. Společnost JO...

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2023: Horská kola s pevným rámem

Premium Hardtaily, tedy modely elektrokol s přední odpruženou vidlicí, mají výsadní postavení jako skutečný univerzál. Stále...

Jaké to je mít ve fantasy světě raketomet? Fanoušek Daggerfallu má odpověď

Fanoušek originálně spojil dvě klasické hry od Bethesdy do jedné. Z Terminatora si vypůjčil desítku futuristických...

Zaklínač stále válí. Prodal 75 milionů her, chystá se pátá sezona seriálu

Polské studio CD Projekt RED se pochlubilo výsledky za předchozí finanční kvartál a i když v tom období nevydalo žádnou...

Prvních pár hodin v Glumovi obrazem. Spousta nudy a pádů do nicoty

Podle původních plánů jste si zde měli přečíst plnohodnotnou recenzi hry The Lord of the Rings: Gollum – klíč jsme...

Díky AI si můžete popovídat s Amouranth. Zadarmo ovšem ani kuře nehrabe

Provokativní streamerka Amouranth začala poskytovat novou službu. Díky umělé inteligenci schopné realisticky napodobit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...