Rayman Jungle Run je nápaditá hopsačka v parádní grafice

  0:01aktualizováno  0:01
Společnosti Ubisoft se povedlo oživit značku Rayman na velkých konzolích v podobě návratu k tradiční, nápadité a krásně namalované skákačce. Náramně se ovšem povedlo i převedení hry na mobilní zařízení.
85

Rayman Jungle Run

Platforma: Android, iOS

  • Návyková hratelnost
  • 45 nápaditých úrovní
  • Technické provedení
  • Za další hratelné postavy je nutno zaplatit
  • Pravidelné záseky

Ovládání snad ani jednodušší být nemůže, nicméně stěží lze pro dotykové displeje vymyslet něco lepšího. Rayman automaticky uhání kupředu, přičemž hráč kontroluje pouze jeho speciální pohyby. Ty se postupem času, s každou novou kapitolou, nabalují. Rayman umí nejprve pouze skákat, následně se naučí poletovat, pak si osvojí běhání po zdi a nakonec je mu do vínku dán úder.

Hra je velice rychlá a vyzývá na souboj výhradně hráčovy reakce. Nejde o nic jiného než o vyvolání správné akce ve správný okamžik dotykem na displej. Ten funguje okamžitě, takže technickou nedokonalostí hra rozhodně nefrustruje.

Rayman Jungle Run

Rayman Jungle Run

Rayman Jungle Run

Rayman Jungle Run

Rayman Jungle Run je rozdělen do pěti kapitol po devíti misích. Jejich zběžné dohrání zabere maximálně dvě tři hodinky. Ostatně, čistý průběh každé epizody s eliminací záseků lze stlačit hodně pod minutu.

Opakovaná výzva

Samotné dohrání nedá příliš práce. V některých pokročilejších úrovních sice dostanete zabrat, a než je dokončíte, klidně si je desetkrát zopakujete, protože hra chyby neodpouští. Opravdové vytuhnutí na nějakém místě se ale nekoná, proto je hra vhodná také pro děti.

Fotogalerie

Jenže v obyčejném dohrání se kouzlo Rayman Jungle Run neskrývá. Mnohem více vás bude motivovat sbírání takzvaných lumů v podobě zlaťáků. Těch je v každé úrovni pevně dané množství na konkrétních místech a podle toho, kolik se vám jich podaří posbírat, jste na konci ohodnoceni. Některé úseky pak vyžadují dokonalé časování.

Maximální hodnocení vedoucí za určitých okolností k odemknutí bonusových misí spočívá v posbírání všech lumů v úrovni. A to už je pořádná výzva, jejíž naplnění ve všech úrovních vám zabere další řadu hodin.

Rayman Jungle Run je skvělou adrenalinovou arkádou s designově i vizuálně nápaditými úrovněmi a parádním hudebním doprovodem. Jen škoda, že na telefonu Samsung Galaxy S2 pravidelně působil kompletní zatuhnutí přístroje.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz